AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Renault Clio 20 jaar
26
AutoWeek bestaat 20 jaar en daarom staan we behoorlijk in de terugblikmodus. Laat het deze maand nu precies 20 jaar geleden zijn dat de Renault Clio zijn intrede deed in de Nederlandse showrooms. Een overzicht van twee decennia Renault Clio in ons land!
De Renault Clio werd in het najaar van 1990 in de showrooms gezet als opvolger van de 5. In ons land heeft auto nooit kunnen tippen aan de aantallen van verkooptoppers als de Opel Corsa of de Peugeot 206 en later de 207.
Het topjaar van de Clio in Nederland was zijn eerste volledige jaar, 1991. Er werden er 9.673 van verkocht, zo veel Clio's zijn er sindsdien niet meer in een jaar gesleten in ons land. Al kwam het resultaat over 2002 er nog aardig bij in de buurt. In totaal staat de teller van het aantal verkochte Clio's in Nederland op bijna 140.000. Op 1 januari 2010 reden er volgens de cijfers van BOVAG-RAI nog 113.473 rond.
Van de eerste generatie staat uiteraard de Clio Williams met 150 pk sterke 2.0 16V de liefhebber nog helder voor de geest, maar sportieve automobilisten kwamen met nog veel meer snelle Clio's aan hun trekken. Denk aan de Clio S, de Clio RSi en natuurlijk de 'gewone' 16V.
Na acht jaar vond Renault het tijd voor een tweede generatie van de Clio. Dat model heeft het in Nederland zelfs tot in 2009 volgehouden, als Campus. Een betaalbaar alternatief voor de Clio III die er ook alweer vijf jaar is. Begin deze eeuw ging Renault helemaal los op de tweede generatie Clio. Alsof de Renault Sport-versie met 172 pk nog niet krachtig genoeg was vonden ze het in Dieppe ook wel leuk om een Clio V6 te brengen!
De Clio III is vorig jaar gefacelift, bovendien kwam er in 2008 al een stationwagon, de Clio Estate. Een opvolger van het huidige model staat gepland voor 2012, op z'n vroegst eind 2011 krijgen we de auto te zien.
PRIVATE LEASE Renault Clio

Lease'm
Renault Clio TCe 90 Evolution
€ 429
Had je deze auto's al gezien?

Renault Clio 0.9 TCe Bose Navi airco camera parkeersensoren cruise controle lm velgen bose speakers easy park assist dealer onderhouden zeer dikke uitvoering
- 2019
- 84.985 km
€ 11.435

Renault Clio 1.0 TCe R.S. Line *Navi+360Camera*Climate*Parc Assist*LM.Velgen*VOL OPTIES!
- 2019
- 37.487 km
€ 14.895

Renault Clio 1.0 TCe 90 GPF techno
- 2024
- 22.917 km
€ 19.895
Lees ook
Nieuws
Renault Clio houdt tradities in ere én breekt ermee
Achtergrond
Top 20-auto’s uitgelicht: de Renault Clio tot nu toe
Achtergrond
Door het feestgedruis rond de nieuwe Renault 5 vergeet je bijna dat de Clio ook al 35 jaar bestaat
Reportage
Renault Clio V6 en Avantime bewijzen hoe leuk de jaren nul waren
Nieuws