‘Regering Japan wilde fusie Renault-Nissan voorkomen’
Nissan moet Nissan blijven
De Japanse overheid zou de nodige moeite hebben gedaan om een fusie tussen Renault en Nissan te voorkomen. Hoge overheidsfunctionarissen zouden achter de schermen hebben gevochten voor de onafhankelijkheid van het Japanse merk.
De tegenstander in dat gevecht is natuurlijk voormalig CEO Carlos Ghosn. Die in november opgepakte topman zag de alliantie Renault-Nissan het liefst samensmelten tot één autobouwer, die vervolgens andere autobouwers zou moeten gaan opslokken.
Bloomberg zegt e-mails in handen te hebben waaruit blijkt dat de Japanse overheid zich actief met deze plannen heeft bemoeid. De Japanners zouden hebben gevreesd voor scheve verhoudingen waarin Nissan helemaal afhankelijk zou zijn van z’n Franse partner. Het feit dat de Franse overheid naar goed Frans gebruik de grootste aandeelhouder van Renault is, speelt daarin naar verluidt ook een rol.
De Japanse regering zit met deze angsten in principe op één lijn met het management van Nissan, dat zich wel vaker van een terughoudende kant heeft laten zien als het gaat om fusieplannen. Kort na de arrestatie van Ghosn liet het merk bijvoorbeeld al weten een meer gelijkwaardige relatie te willen. Tegelijkertijd zijn er volgens Bloomberg ook mails waarin topmanagers van Nissan de angsten van de politiek proberen te temperen.
Renaults nieuwe bestuursvoorzitter Jean-Dominique Senard lijkt minder agressief op een verdere samensmelting aan te sturen dan z’n voorganger. Senard wil de angsten van de Japanse regering naar verluidt wegnemen en op zoek gaan naar een goede balans tussen beide merken.
PRIVATE LEASE Nissan

Had je deze auto's al gezien?

Nissan Qashqai 1.6 Visia BTW! EXPORTPRIJS!
- 2012
- 348.702 km

Nissan Juke FULL OPTIONS EN VOLLEDIG DEALER ONDERHOUDEN AUTOMAAT 1.6 DIG-T All Mode Nismo RS 214 PK
- 2015
- 83.601 km

Nissan Micra 1.0 IG-T N-Connecta | Navigatie | Achteruitrijcamera | Cruise & Climate Control | LM Velgen | Privacy Glass
- 2019
- 63.500 km