Verkoopcijfers oktober: rampjaar in de maak

Kia Niro aan de leiding

Kia e-Niro

Het afgelopen weekend kwam de regen met bakken uit de hemel en dat lijkt symbolisch voor de automarkt in de maand die we afsloten. September was al niet veel soeps, oktober bewees dat het nog slechter kan. Toch zijn er gelukkig ook uitzonderingen.

Scoorde september nog een min van 15,8 procent ten opzichte van dezelfde maand in 2020, oktober blijft maar liefst 23,7 procent achter op vorig jaar. Er werden 24.240 nieuwe personenauto's gekentekend, dat is 7.546 minder dan oktober 2020. Cumulatief betekent dit dat de teller voor de eerste tien maanden van 2021 op -7,1 procent staat. Was het toen corona, nu zijn het vooral de chips - of beter, het tekort daaraan - die zorgen voor verdrietige autoverkopers. Er moeten de komende maanden nog wel heel bijzondere dingen gebeuren als 2021 niet als een rampjaar voor de automobielhandel de geschiedenisboeken in gaat.

Gelukkig is het niet overal kommer en kwel. Zo doet Kia het dit jaar tot dusverre ruim 5 procent beter dan vorig jaar. In een interview met AutoWeek vorige week legde Hyundai-topman Michael Cole uit dat Koreaanse merken net wat gemakkelijker aan chips kunnen komen dan anderen, dat zal ook zuster Kia ongetwijfeld hebben geholpen. Maar het is natuurlijk vooral de Niro die de eer toekomt. Afgelopen lente was het stuivertjewissel tussen de Kia Niro en de Volvo XC40, maar in juni van tikte de Niro de XC40 definitief van de eerste plek in de modellen top-tien en die podiumplek heeft hij tot op heden niet meer afgestaan.

Ook Toyota, Volvo en Skoda weten het vorige jaar ruimschoots te verbeteren, maar bij de traditionele warme broodjesbakkers Volkswagen, Peugeot en Opel is het slikken bij de verkoopcijfers. Bij de elektrische auto's zijn het vooral de Kia Niro, de Skoda Enyaq en de Volkswagen ID4 die afgelopen maanden de handen op elkaar kregen.

De uitgebreide cijfers met analyse lees je in AutoWeek 45, die 10 november verschijnt.

Top 10: populairste modellen oktober 2021

20212020
1Kia Niro1.0561.200
2Ford Focus908695
3Opel Corsa629810
4Volkswagen Polo596714
5Peugeot 2008585636
6Lynk & Co 015780
7Skoda Enyaq5510
8Kia Picanto520379
9Peugeot 208487643
10Volvo XC40477702

Top 10: populairste merken oktober 2021

20212020
1Kia2.4392.212
2Volkswagen2.3154.971
3Peugeot1.6982.050
4Toyota1.5472.366
5Ford1.5291.765
6Opel1.5281.855
7Hyundai1.4521.166
8Renault1.4111.857
9Volvo1.1451.314
10Skoda1.0881.393

Lezersreacties (64) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.