‘Porsche begint intern onderzoek naar nieuwe manipulaties’

Autoriteiten al ingelicht

Porsche Panamera 2011

De alarmbellen zijn volgens Duitse media bij Porsche weer afgegaan: de fabrikant is een nieuw intern onderzoek gestart vanwege vermoedens over softwaremanipulatie.

Dat zegt Automotive News Europe op basis van de Bild am Sonntag. Porsche zou bij eigen inspecties op dingen gestuit zijn waardoor het nu een nieuw intern onderzoek start. Volgens Duitse media heeft de sportwagenfabrikant al de waakhond Kraftfart Budesambt (KBA), Amerikaanse overheden en het parket van Stuttgart ingelicht over het nieuwe onderzoek.

Porsche stuitte mogelijk op manipulaties van de hard- en software van bestaande modellen. Deze zouden betrekking hebben op het uitlaatsysteem en andere motoronderdelen. "Als onderdeel van dergelijke interne onderzoeken heeft Porsche problemen geïdentificeerd en, net als in het verleden, de autoriteiten proactief geïnformeerd”, aldus een Porsche-woordvoerder. Volgens BamS gaat het om motoren die tussen 2008 en 2013 in de Panamera en 911-modellen zijn gebruikt. Conclusies van het interne onderzoek volgen mogelijk snel.

Porsche was eerder betrokken bij onderzoeken naar sjoemelsoftware. Toen maakte het merk deel uit van Volkswagens dieselschandaal.

Lezersreacties (63)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.