AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Nissan Leaf maakt Amsterdam Arena efficiënter
280 afgedankte Leaf-accu's aan de bak
36
Nissan gaat 280 batterijen van de Nissan Leaf gebruiken om de Amsterdam Arena van stroom te voorzien. De komende tien jaar zullen de accupakketten 'backup-stroom' leveren.
Nissan levert overigens geen compleet nieuwe batterijen. De 280 Leaf-accu's zijn afkomstig van Leafs die op een zeker moment minder goed presteerden. Volgens Nissan zijn die echter nog goed genoeg om tien jaar stroom in op te slaan. De stroom zal door het xStorage Buildings gedoopte systeem worden gebruikt als de gebruikelijke stroomvoorziening het laat afweten. De totale opslagcapaciteit bedraagt 4 megawatt.
Niet alleen de Amsterdam Arena profiteert van het systeem, ook de directe omgeving van het aan 55.000 toeschouwers plaats biedende stadion krijgt stroom zodra het reguliere stroomnetwerk faalt. De Leaf-accu's vervangen een reeks dieselgeneratoren die momenteel verantwoordelijk zijn voor de noodstroomvoorziening.
PRIVATE LEASE Nissan Leaf

Nissan
Nissan Leaf 40kWh N-Connecta (5D/CVT)
€ 547
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Nieuwe Nissan Leaf: gladder dan ooit en dik 600 kilometer bereik
Nieuws
Nieuwe Nissan Leaf: efficiënter dan vorige pioniers
Nieuws
Nieuwe Nissan Leaf in Europa gladder dan in Verenigde Staten
Nieuws
Dit is de nieuwe Nissan Leaf: revolutie voor EV-pionier
Nieuws