"Nissan 200 SX krijgt opvolger"

Nissan Foria
Uit Japan komt de komende tijd veel sportautonieuws. Nissan blijft een beetje achter op dat gebied, maar bereidt wellicht een opvolger voor van de 200SX.
Eén van de eerste projecten die sneuvelden na het uitbreken van de crisis, was de opvolger van de Nissan 200 SX. Het merk laat het al jaren afweten op sportautogebied in deze klasse. In de nabije toekomst verwachten we uit Japan de CR-Z van Honda, de FT-86 van Toyota en zijn Subaru-variant. Ook van de nieuwe Mazda MX-5 wordt veel verwacht. Van al dat nieuws wordt Nissan nerveus en het Amerikaanse Edmunds heeft opgevangen dat er weer wordt gewerkt aan een compacte sportauto om zich op sportief gebied met de andere Japanse merken te kunnen meten.
Nissan baseert het nieuwe model losjes op deze Foria concept car uit 2005. Hij krijgt achterwielaandrijving en de motor voorin en het interieur krijgt een 2+2-indeling. Naar alle waarschijnlijkheid bouwt Nissan de nieuwe sportauto op het ingekorte platform van de 370Z en de Infiniti G. De belangrijkste motor wordt een 1,8-liter met turbokracht en zo'n 200 pk. Een non-turbo-versie zou ook op de planning staan. Het gewicht van de nieuwe Nissan blijft beperkt tot zo'n 1.250 kilo en de turbo-versie kan in zes tot zeven seconden van 0 naar 100 km/u. In 2011 of 2012 zou dit moois moeten verschijnen.
De auto die Nissan afschoot na het uitbreken van de crisis had ook een Renault-variant moeten krijgen. Dat zou een nieuwe Alpine zijn geworden. Het is nog te vroeg om te zeggen of deze sportauto ook een Renault-evenknie krijgt, maar wij hopen er het beste van.

Lezersreacties (43)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.