Navigatiesystemen politie werken niet goed
Gebrekkige navigatie leidt tot problemen
Dat blijkt uit berichtgeving van het Algemeen Dagblad. De meeste klachten zouden gaan over het navigatiesysteem dat zichzelf uitschakelt als de auto op bestemming is. Dit is niet handig omdat de exacte locatie dan niet meer zichtbaar is als de auto bijvoorbeeld te ver doorrijdt of om moet rijden wegens een opbreking.
Het systeem zou ook onlogische routes uitkiezen voor de agenten, waardoor de politieauto door drukke straten of stadscentra wordt gestuurd. "Collega's die op weg waren naar een reanimatie konden dankzij de navigatie niet op de juiste bestemming komen, gelukkig was er al wel een ambulance aanwezig, anders was het heel ernstig geweest", aldus een brigadier van Politie Rotterdam tegen het AD.
Volgens bestuurslid Leen Spoor moet er hard gewerkt worden om zeven grote gebreken te herstellen. Aan het einde van dit jaar zouden alle 2.000 politieauto's van dit navigatiesysteem moeten zijn voorzien.