Met de camper op de ferry

Trossen los!

AutoWeek Campers 2018
AutoWeek Campers 2018
AutoWeek Campers 2018

Je leest het in AutoWeek Campers 2018

Wie met zijn camper de buik van een veerboot in rijdt, komt ontspannen aan op zijn vakantiebestemming. Hier lees je alles over de populairste routes, tips om te besparen en alles wat je moet weten voordat je tijdens je vakantie het ruime sop kiest.

Met je eigen camper reizen over water biedt niet alleen nieuwe mogelijkheden, maar bespaart je ook tijd en kopzorgen. Dankzij een netwerk van meer dan duizend veerdiensten in heel Europa kun je als toerist ook met je camper nieuwe bestemmingen ontdekken. Soms kun je dankzij een veerboot eveneens je route over land flink verkorten, terwijl je aan dek een frisse neus haalt. En als de reis het doel blijft, wat is er dan mooier om er een avontuur op zee aan toe te voegen? In plaats van kilometervreten over saai asfalt ben je direct in de vakantiestemming als je aan boord bent. Nog een voordeel: behalve je gezin mogen ook je hond en kat mee.

Vanuit de belangrijkste Duitse havens, zo- als Kiel, Rostock, Travemünde en Sazznits, varen zeven rederijen over de Oostzee richting Scandinavië en de Baltische staten. Het netwerk reikt zelfs tot de kust van Rusland. Op de Noordzee is het nog drukker. Vanuit zo’n 120 havens zorgen meerdere internationale rederijen voor een verbinding tussen het Europese vasteland en Groot-Brittannië, Ierland en IJsland. De Middellandse Zee wordt bevaren door nog eens 100 veerdiensten, die zich hoofdzakelijk richten ophet toerisme in Spanje en Griekenland. Op die manier kun je met een veerboot naar de Canarische Eilanden, de Balearen en de Griekse eilanden in de Egeïsche Zee. De rederijen verzorgen ook diensten tussen de eilanden onderling.

Favoriete vakantiebestemmingen zijn nog altijd Griekenland, Corsica, Schotland en Scandinavië. Veel belangstelling is er sinds dit jaar ook voor de Baltische staten, met name voor Estland. Deze noordelijkste van de drie Baltische staten is over de weg wat lastiger bereikbaar. Met een veerdienst gaat het veel makkelijker. Vanuit Travemünde vaar je in 29 uur naar Helsinki. Eenmaal daar is het nog maar twee uurtjes rijden naar Tallinn. Vanuit Duitsland is er wel een directe verbinding met de buurlanden Letland en Litouwen. Wil je naar Ierland, dan kun je het beste vertrekken vanuit het Franse Cherbourg. Vanuit Nederland is dat grofweg 750 kilometer rijden. Hull, in het noorden van Engeland, is goed bereikbaar vanuit ons eigen Rotterdam. Er zijn ook routes waar je met je camper een flink stuk kunt afsnijden wanneer je een veerboot neemt. Voorbeelden zijn de routes Venetië-Patras, Genua- Barcelona en Kiel-Oslo. Voor iedereen die het wat verder weg zoekt, gaan er vanuit havens aan de Zwarte Zee ook veerdiensten naar Noord-Afrika.

Verder lezen?

Dit artikel is gratis te downloaden in PDF-formaat. Hiervoor maak je eenmalig een AutoWeek account aan, waarna je onbeperkt uit het AutoWeek archief kunt downloaden.

Inloggen of Registreren

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.