'Mercedes levert nieuwe politieauto's'
2.300 B-Klasses en 600 Vito's
Op basis van 'goed ingevoerde bronnen' meldt Automotive Management dat Mercedes-Benz de order binnen heeft gesleept. Het zou gaan om 2.300 B-Klasses en 600 Vito's. De B-Klasse moet logischerwijs de Volkswagen Touran opvolgen en de Vito de Transporter.
In 2009 kreeg Volkswagen-importeur Pon de aanbesteding toebedeeld. Sindsdien wordt het gros van de politievoertuigen daar ingekocht. Na een omkoopschandaal, waarbij zowel Pon als een aantal ambtenaren door het stof gingen, werd besloten de volgende aanbesteding bij andere (en meerdere) importeurs onder te brengen. Pon kocht destijds strafvervolging af voor € 12 miljoen.
In het recente verleden leverde Mercedes-Benz ook al auto's aan de politie. Vooral de C-Klasse werd vaak in een politiejasje gehesen.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
Lees ook

Bonus-facelift: na GLE komt Mercedes-Benz GLS!

Facelift Mercedes-Benz GLE: diesel-PHEV maakt plaats voor extra AMG, GLE 580 keert terug

Mercedes-Maybach S-klasse (hier) voortaan zonder V12

Mercedes-AMG GT Black Series gaat grenzen verleggen




