Mercedes-Benz verkoopt Russische ondernemingen

Waarschijnlijk met terugkoopmogelijkheid

Mercedes fabriek rusland

Mercedes-Benz sluit zich aan in het rijtje autoconcerns dat de Russische ondernemingen van de hand doet. Daarbij hoort ook een nog behoorlijk nieuwe fabriek nabij Moskou.

Mercedes-Benz trekt zich terug uit Rusland en verkoopt de aandelen in zijn dochterondernemingen voor industriële en financiële diensten aan de Russische autodealerketen Avtodom. Ook de pas in 2019 (bij aanwezigheid van Poetin) geopende fabriek vlakbij de Russische hoofdstad wordt overgedragen. Voor de opening daarvan werd ruim €250 miljoen geïnvesteerd. Mercedes heeft begin maart de productie in Rusland stopgezet in een reactie op de Russische invasie van Oekraïne en schreef ruim €700 miljoen aan waarde af op de activiteiten in het land. De Association of European Businesses becijfert dat Mercedes-Benz dit jaar tot en met september nog 9.558 auto's verkocht in Rusland. Bijna 73 procent minder dan vorig jaar.

Volgens Harald Wilhelm, financieel topman van Mercedes-Benz, heeft de transactie geen grote gevolgen voor de winstgevendheid en financiële positie van de groep. De baas van Mercedes-Benz Rusland, Natalia Koroleva, zegt dat de belangrijkste prioriteiten bij de transactie het nakomen van verplichtingen aan de klanten uit Rusland en het behouden van banen bij de Russische divisies van het bedrijf waren. Een woordvoerder van Mercedes-Benz zegt verder dat het belang van 15 procent van het bedrijf in de Russische truckmaker Kamaz niet wordt beïnvloed door de voorgenomen transactie. Kamaz wordt dit jaar zoals gepland overgedragen aan het van Mercedes-Benz afgesplitste Daimler Truck.

Volgens Russische media zou de deal met Avtodom mogelijk een terugkoopclausule bevatten. Eerder namen de Japanse autofabrikant Nissan en het Franse Renault al soortgelijke clausules op in de verkoopdeals van hun Russische activiteiten. Die van Nissan werden voor één euro overdragen aan een Russisch staatsbedrijf en Renault verkocht zijn meerderheidsbelang in het Russische Avtovaz voor één roebel. Zowel Nissan als Renault heeft de optie om de activiteiten binnen zes jaar terug te kopen.

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz

Lease'm
Mercedes-Benz A 180 Business Solution
€ 679
 

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.