Mercedes-Benz opnieuw kampioen in de Formule 1
Voor de zevende keer op rij
De Grand Prix van Emilia Romagna leverde Mercedes-AMG F1 genoeg punten op om de zevende constructeurstitel op rij veilig te stellen. Lewis Hamilton won, zijn teamgenoot bij Mercedes, Valtteri Bottas, kwam als tweede over de eindstreep.
Op het Autodromo Enzo e Dino Ferrari (ook wel Imola genoemd) werd zondag de Grand Prix van Emilia Romagna verreden. Aanvankelijk lag Valtteri Bottas op kop en had Max Verstappen de tweede stek in handen, maar wegens een voor Hamilton uitermate gelukkig getimede Virtual Safety Car kon Hamilton na zijn pitstop de leiding grijpen. Verstappen greep hierna opnieuw de tweede plaats door Bottas in te halen, alleen maakte een klapband enkele ronden later een einde aan zijn race. Hierna gaven de twee Mercedessen de kopposities niet meer weg. Daniel Ricciardo van Renault eindigde als derde.
Voor het Formule 1-team van Mercedes betekende deze uitslag dat het niet meer te verslaan is in het constructeurskampioenschap. Zodoende mag het in Engeland gevestigde team zich voor de zevende keer op rij kampioen noemen. Sinds de hybride aandrijflijn met de V6 zijn intrede deed in 2014 zijn de Zilverpijlen niet te stoppen. Lewis Hamilton is inmiddels ook al zo goed als zeker van zijn zevende wereldtitel. Er moet iets vreemds gebeuren de komende races, wil hij niet opnieuw kampioen worden. Bottas en Verstappen kunnen nog knokken om de tweede plaats.
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
