AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Mercedes B-klasse wordt elektrische BYD
26
Binnenkort mag de Mercedes-Benz B-klasse met pensioen. Hij gaat in China een tweede leven tegemoet als elektrische auto. En hij is bij voorbaat al succesvol.
Mercedes-Benz en het Chinese BYD zijn bezig met een joint venture op het gebied van elektrische auto's. De Mercedes B-klasse vormt de basis van een nieuwe EV van BYD. Daarvan zijn door de Chinese overheid al bij voorbaat 100.000 exemplaren besteld. De auto wordt in 2012 voor het eerst getoond en komt pas in 2013 op de markt. Het nieuwe model van BYD is voorzien van een lithium ijzerfosfaatbatterij (Lithium Ferro). Daarmee komt de B-klasse 300 kilometer ver. Dat is een stuk verder dan de huidige elektrische auto's. De keuze voor het voorwielaangedreven platform van de B-klasse is geen toeval. Met hun dubbele bodem zijn de A- en B-klasse altijd al geschikt geweest voor het herbergen van een accupakket. Dat is er tijdens de levenscyclus van de modellen in Europa echter nooit van gekomen. In zijn tweede leven krijgt de B-klasse een nieuw uiterlijk en wordt hij alleen in China verkocht. Ook wordt voor het eerste product uit de joint venture tussen BYD en Daimler een aparte merknaam verwacht.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Mercedes-Benz B-klasse 180 Ambition | YH48199 |
- 2017
- 27.389 km
€ 17.549

Mercedes-Benz B-klasse 180 Business Solution Luxury Automaat | Trekhaak afn. | Camera | Stoelverwarming | Apple Carplay / Android Auto | DAB+ Radio
- 2020
- 102.321 km
€ 20.900
![Mercedes-Benz B-klasse 220 AMG Line Night Aut. [ Panorama LED Navi Camera Sfeer Carplay ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/59138536/0-bd65b7c64c820a395d70390ca5308246.jpg)
Mercedes-Benz B-klasse 220 AMG Line Night Aut. [ Panorama LED Navi Camera Sfeer Carplay ]
- 2020
- 159.728 km
€ 22.445
Lees ook
Nieuws

BYD’s winst met 19 procent gedaald

De Mazda 6e moet het ook tegen de BYD Seal hebben van ruimte en materiaalgebruik
Nieuws

'Eerste exportoverschot Chinese auto-industrie op EU'
Nieuws

BYD's 'superfactory' bij Zhengzhou is zo groot als de gemeente Zwolle
Nieuws
