Lamborghini boekt weer tal van records

Het kan niet op

Lamborghini Huracan STO

Lamborghini noteert opnieuw betere cijfers dan ooit tevoren. In het eerste halfjaar van 2023 werden er meer auto's afgeleverd dan ooit en ook was de winst op het hoogste niveau in de geschiedenis van het merk.

Het kan maar niet op bij Lamborghini. De orderboeken puilen uit; onlangs bleek dat de nieuwe Revuelto al voor twee jaar uitverkocht is en de Huracán en de Urus zonder elektrokracht zijn al geheel uitverkocht. En dat terwijl Lamborghini in 2022 al een recordaantal auto's afleverde en het jaar ervoor eveneens. Nu is het weer zover: niet eerder leverde Lamborghini zoveel nieuwe auto's af in het eerste halfjaar en daarmee lijkt 2023 eveneens op een recordjaar uit te draaien.

In de eerste zes maanden van dit jaar leverde Lamborghini 5.341 nieuwe auto's af, 5 procent meer dan in de eerste helft van 2022. De omzet groeide naar €1,42 miljard (+ 6,7 procent) en de operationele winst kwam uit op €456 miljoen (+ 7,2 procent). De winstmarge groeide naar maar liefst 32,1 procent, de hoogste ooit. Gouden bergen dus, CEO Stephan Winkelmann zegt blij te zijn dat deze mooie resultaten samenvallen met het zestigjarig bestaan van het merk.

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.