AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Kwart meer ongelukken op snelweg
'Slechts deels te verklaren door drukte'
69
In de eerste zes maanden van 2018 waren er een kwart meer ongelukken op de snelweg dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Dat bevestigt de ANWB na berichtgeving hierover van BNR. De ANWB baseert zich op cijfers van Rijkswaterstaat. In de eerste helft van 2017 ging het om 10.000 ongelukken, in het eerste halfjaar van 2018 om 12.800.
Volgens verkeersexpert Arnoud Broekhuis van de ANWB is de stijging slechts deels te verklaren door het toegenomen verkeer in diezelfde periode. Waarom het aantal ongelukken harder is toegenomen dan het verkeer, kan Broekhuis niet duiden.
De stijging past in een trend. In oktober 2017 meldde Stichting Incident Management Nederland (SIMN) al dat het aantal incidenten sinds 2013 elk jaar stijgt.
Lees ook

AutoWeek 2025: dit is de beste deal op EV-gebied
Nieuws

Deze BMW 7-serie bereikt in het nieuwe jaar een jubileum - In het wild
Nieuws

Verraderlijke gladheid verwacht door winterse buien en vorst
Nieuws

PostNL zet in op laadpleinen voor elektrisch grootvervoer
Nieuws
