AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
"Kleine Porsche Cayenne heet Cajun"
24
Bij Porsche maken ze er geen geheim van dat een kleine SUV de volgende nieuwe modellijn wordt. Die gaat waarschijnlijk Cajun heten.
Volkswagen is druk bezig het merk Porsche in het concern te integreren. Vandaar dat VW-baas Martin Winterkorn (op foto 3 met Ferdinand Piëch) uitspraken kan doen over de toekomst van het merk. In het Duitse opinieblad Der Spiegel, bevestigt hij dat er wordt gewerkt aan een kleine SUV onder de Cayenne en dat die waarschijnlijk Cajun gaat heten.
Zoals de Cayenne een directe afgeleide is van de Volkswagen Touareg, wordt de Cajun een zustermodel van de Audi Q5. We moeten nog wel even wachten tot het zo ver is: de kleine SUV wordt in 2014 of 2015 op de markt verwacht. Porsche wil met de Cajun flink meer aantallen gaan draaien, want het segment voor de compacte SUV is wereldwijd een belangrijke markt.
De integratie van Porsche bij VW is weer een (kleine) stap voor het concern om in 2018 het doel van grootste autoconcern ter wereld te halen. Op termijn moet Porsche 150.000 auto's per jaar gaan bouwen.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Autotest
De Datsun 240Z daagde zelfs de Porsche 911 uit, hoe liggen de verhoudingen 50 jaar later?
Nieuws
Porsche Taycan en Cayenne zoeken de duisternis op
Nieuws
Porsche verkoopt minder auto's, vooral in China
Nieuws
Elektrische Porsche Cayenne: nog niet te koop, breekt nu al record
Nieuws