AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Kia onthult Optima Plug-in
Actieradius van 965 kilometer
41
Naast de Niro, heeft Kia vandaag ook het doek van de Optima Plug-inhybride getrokken. Daarbij zijn natuurlijk vooral de technische nieuwtjes interessant.
Op het oog is het een doodnormale Optima, maar een klep net boven het linkervoorwiel, vergezeld door een grote badge erboven, verraadt dat het om een plug-inhybride gaat.
Onder de kap ligt een 2,0-liter GDI die is gekoppeld aan een 50 kW sterke elektromotor. Gecombineerd bedraagt het vermogen 156 pk. Schakelen gebeurt middels een zestraps automaat.
De auto wordt in het Zuid-Koreaanse Hwasung gebouwd en moet in het laatste kwartaal van dit jaar op de markt verschijnen. Prijzen zullen in een later stadium worden bekendgemaakt.
Kia is voornemens om tegen 2020 de totale uitstoot van z'n wagenpark met een kwart te verminderen ten opzichte van 2014. Hier heeft het merk omgerekend ruim 8,8 miljard euro voor gereserveerd.