Ingereden: Toyota GT86
Wie zegt dat auto's stapels paardenkrachten moeten hebben om leuk te kunnen zijn? Toyota bewijst het tegendeel namelijk met de GT86, een auto die sinds mei 2012 aan autoland werd voorgesteld. Sinds de zomer staat-ie bij de dealers, het eerste exemplaar vond in juni een kersverse trotse eigenaar. We nemen contact op met Rutger Kerstiens, woordvoerder van Toyota Nederland.
Toyota heeft met de GT86 natuurlijk nooit de intentie gehad om een volumemaker op de markt te zetten, zo vertelt Kerstiens. "In 2012 hebben we 114 exemplaren verkocht. Dit jaar staat de teller op 14 stuks. Een verkooptopper als een Aygo, Yaris of Auris zal het nooit worden, het is een eerlijke, pure sportscar die veelal 'voor erbij wordt gekocht'. Het aantal verkochte exemplaren lijkt dit jaar achter te lopen op vorig jaar, maar Toyota Nederland is er tevreden mee. 'Bij economische tegenwind neemt de vraag naar dergelijke auto's steevast af. Toch zijn we niet ontevreden, de GT86 is namelijk een regelrechte imagebuilder voor ons. Zowel de pers als de bezitters zijn er razend enthousiast over. Bij de introductie hebben we al geroepen dat we niet rekenden op hoge verkoopaantallen."
Wie graag een heerlijk sportieve, achterwielaangedreven no-nonsense auto wil, kan bij Toyota uit twee uitvoeringen kiezen. "We hebben de GT86 Base en de GT86. De eerste is bedoeld voor mensen die hem gaan tunen. Hij wordt dan ook op stalen velgen geleverd, ook heeft-ie geen multimediasysteem. De vraag naar die uitvoering is beperkt, de meeste auto's zijn een standaard GT86."
Veelal een auto voor erbij dus, maar welke auto's worden er dan het meeste achtergelaten bij de Toyota-dealers? "We zien dat relatief veel kopers uit een andere sportauto stappen, niet zelden een Toyota Celica of MR2. Ze hebben gewacht op een betaalbare, échte sportauto. De oude auto mag het dan wat rustiger aan gaan doen, of wordt eigenhandig doorverkocht aan een andere liefhebber," vertelt Kerstiens. Het zijn dan ook de echte liefhebbers die bij de dealer naar een GT86 vragen. "Betaalbare, pure en eerlijke techniek van de GT86, daar zijn liefhebbers naar op zoek. Hij biedt bergen plezier en sportiviteit, niet door turbo's of ingewikkelde technische systemen maar door een uitgebalanceerd onderstel met een lekkere boxermotor. De diepe zit achter het stuur en een héél fijne stuurinrichting werken daar alleen maar aan mee," besluit de woordvoerder.