'Hyundai-vakbondsman: 'Elektrische auto's ramp'
Angst voor banenverlies
Dat meldt Reuters op basis van een interview met Ha Bu-young. Doordat er voor de bouw van elektrische auto's door het ontbreken van een verbrandingsmotor en een versnellingsbak minder componenten nodig zijn, staan er volgens Ha banen op de tocht bij Hyundai.
"Elektrische auto's zijn rampzalig. Ze zijn kwaadaardig en we (de medewerkers, red.) zijn erg nerveus", zo tekent het persbureau op uit de mond van de vakbondsleider. Ha claimt dat in het ergste scenario mogelijk 70 procent van de banen bij Hyundai Motor Company verloren zullen gaan. Volgens Ha moet er daarom een commissie in het leven worden geroepen die de effecten van nieuwe voertuigen en technologieën op de werkgelegenheid binnen Hyundai gaat bestuderen.
In 2017 verkocht het merk Hyundai 4,5 miljoen auto's en miste daarmee zijn verkoopdoelstelling met ongeveer 600.000 stuks. Als concern, dus samen met Kia, kwam het uit op 7,25 miljoen exemplaren, 1 miljoen minder dan verwacht. Bovendien lag dat aantal lager dan de in 2016 behaalde 7,9 miljoen stuks. In Europa was 2017 met 523.258 nieuwe auto's daarentegen een recordjaar.
PRIVATE LEASE Hyundai
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Hyundai i20 1.2 I-MOTION | AIRCO | NL-AUTO | OPEN DAK | SLECHTS 23.622 KM NAP |
- 2015
- 23.622 km

Hyundai i20 1.2i i-Drive 5DR |Apk |Benzine |I30
- 2010
- 116.604 km

Hyundai Ioniq 5 Connect+ 84 kWh 229pk | Nieuw model! | Trekhaak | Camera | Draadloos carplay | Premium audio | Adaptive cruise controle | Elektrische achterklep | Dodehoekdetectie | Head-up Display | Full LED | Stoelverwarming | Warmtepomp
- 2024
- 36.249 km
Lees ook

Praktijkervaring Hyundai i30: volgens de eigenaren een echte allrounder

Porsche kijkt de kunst af bij 'heel goede' Hyundai

'Moet ik koelvloeistof van mijn Hyundai Ioniq 5 bij 60.000 km vervangen, ik laad nooit snel?'

Waarom de Hyundai Inster geen Ioniq 1 heet, hoewel hij zelfs trekjes vertoont van grootste broer



