Hyundai deels elektrisch naar WK voetbal in Qatar
Ioniq 5 én Genesis
Fifa-sponsor Hyundai heeft bekendgemaakt wat voor autovloot de bezoekers aan het WK Voetbal in Qatar kunnen verwachten. Een flink deel van de vloot is elektrisch, al geldt dat zeker niet voor álle auto’s.
Volgens Hyundai krijgen we over een maand een unieke vloot voertuigen te zien in Qatar. Het zou namelijk gaan om “de eerste keer in de geschiedenis van de sport dat milieuvriendelijke voertuigen op deze schaal bij het evenement betrokken zijn”. Welke schaal, vraag je? Wel, Hyundai levert in totaal 616 voertuigen af aan de evenement-organisatie in Qatar. Daar zijn ook bussen en busjes bij, maar ook 446 personenauto’s.
Van die 446 auto’s is iets meer dan de helft, namelijk 226 auto’s, hybride of elektrisch. Ook een deel van de overige voertuigen is elektrisch, want Hyundai rept bijvoorbeeld over elektrische bussen voor de pers.
Helaas gaan de Koreanen niet in op de exacte samenstelling van de vloot en weten we niet welk gedeelte van het ‘geëlektrificeerde’ deel helemaal elektrisch is. Wel is duidelijk dat de volledig elektrische versies van de Genesis G80 en Genesis GV70 tot inzet komen. Ook de op de afbeelding getoonde Hyundai Ioniq 5 gaat naar Qatar. Op hybridegebied gaat het om de Sonata HEV, Tucson HEV en Kona HEV.
Met het genoemde aantal blijven er nog altijd 220 auto’s over die kennelijk niet geëlektrificeerd zijn. Specifieke types worden in die categorie niet genoemd, maar we kunnen ons zomaar voorstellen dat grote SUV Palisade en ruime MPV/personenbus Staria geschikte kandidaten zijn.
Het zustermerk van Hyundai, Kia, is eveneens sponsor van het WK. Welke Kia's er daar rondrijden, is nog niet bekend.
PRIVATE LEASE Hyundai
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Update! Dit zijn de beste elektrische auto’s tot €65.000

Update Hyundai Inster: zo zuinig is hij nu het kouder wordt

Wil je echt goedkoop rijden? Koop dan één van deze al lang vergeten Koreaanse auto's

Hyundai Tucson (2015-2018) - Occasion Aankoopadvies






