
Hyundai Curb Concept heeft Juke op de korrel
Nissan Juke en Mini Countryman opgelet: Hyundai heeft jullie op de korrel! Het bewijs staat op de NAIAS in Detroit in de vorm van de Curb Concept.
De Curb Concept is een 4,17 meter lange cross-over. Of een Compact Crossover Utility Vehicle (CUV), zoals Hyundai graag wil dat we zeggen. De wielbasis is 2,64 meter. De Curb Concept is 1,80 meter breed en 1,60 meter hoog. Waarden, die behoorlijk dicht in de buurt van die van de Nissan Juke zitten (lengte x breedte x hoogte: 4,14 x 1,77 x 1,57 meter).
Het ontwerp komt van Hyundai's designstudio in Californië. Naar eigen zeggen heeft Hyundai zich bij het ontwerpen van de voorkant laten inspireren door de motorhelm. Aan de zijkant hebben de ontwerpers gekozen voor een boomeranglijn. Ze hebben hun inspiratie bij architect Santiago Calatrava vandaan gehaald, melden ze in de persinformatie. Onder de kap vinden we een direct ingespoten turbomotor. De 1,6-liter benzinemotor heeft een vermogen van 175 pk en is gekoppeld aan een start-/stopsysteem. Het maximumkoppel is 230 Nm.
Net als bij de Veloster scoort Hyundai met de voorzieningen in de cockpit. In de Curb Concept vervangen camerabeelden de buitenspiegels en er is een head-up display (HUD). Verder is er het BlueLink-systeem. Dat integreert diefstalbescherming, navigatie, hulpsystemen en de multimedia.
Hyundai laat zich op de NAIAS in Detroit niet uit over de productiekansen voor deze auto. Wij geven deze Curb een goede kans om op middellange termijn in de dealers te verschijnen.
PRIVATE LEASE Hyundai
Had je deze auto's al gezien?

Hyundai Kona 1.6 GDI HEV Fashion Sky | Rijklaarprijs! | Stoelverwarming | HUD | Apple Carplay/Android Auto | Incl 36 mnd garantie! |
- 2023
- 85.718 km

Hyundai Tucson 1.6 GDi Comfort | Afn. Trekhaak | 19 inch LMV | Camera | Sportstoelen | Volledig onderhouden
- 2018
- 103.717 km

Hyundai Ioniq 1.6 GDi PHEV Style | Trekhaak | Winterpack | Adaptive | Camera
- 2022
- 56.388 km
Lees ook
De goedkoopste Hyundai i10 is minder ‘basic’ dan Hyundai denkt – Back to Basics
Hyundai Genesis Coupé 3.8 (2012) - Als de nieuwe Genesissen rijden als deze Coupé belooft dat veel
Update! Dit zijn de beste elektrische auto’s tot €35.000
Update! Dit zijn de beste elektrische auto’s tot €45.000
Hyundai Ioniq 6 N: klaar om Tesla Model 3 Performance te jennen
Lezersreacties (21)
Reageren











Hoe meer commentaar hier hoe zekerder de toekomst van Kia en Hyundai.



waarom?
allemaal eenheids auto/s ontwerpen wordt het nog saai onderweg ook
nu kan je alleen denken wat een keuze als je voor Nissan juke gaat maar straks moet
je twee keer kijken en is de spanning er af.




En daarom heeft men dus de Europese grootmerken zoals VW bijv.
Je stoot niemand voor het hoofd, valt niet op en ook niet uit de toon.
Nee, want dit concept is nu al te veel opvallend, je kennissen of buren zouden er eens wat van zeggen.
Ben ik blij dat ik na 2 jaar IQ rijden nog steeds een redelijk opvallende auto heb.
Lelijk of mooi, dat is persoonlijk, maar elke dag word er weer gekeken wat het is.

