Haarlem filehoofdstad van Nederland

Den Haag afgelost

File regen (foto ANP)
Automobilisten in en om Haarlem hebben vorig jaar het vaakst in de file gestaan in vergelijking met weggebruikers in andere Nederlandse steden. Haarlem lost Den Haag af, dat naar plaats twee zakt.

In de zogeheten Traffic Index van navigatiedienstverlener TomTom prijkt de hoofdstad van Noord-Holland op één, gevolgd door de hoofdstad van Zuid-Holland. Achter Haarlem en Den Haag volgen Leiden en Groningen in dit betreurenswaardige lijstje. Een gemiddelde rit in en rond Haarlem duurde afgelopen jaar 27 procent langer dan zonder ontstoppingen, in de ochtend- en de avondspits liep de vertraging zelfs op tot respectievelijk 41 en 46 procent. TomTom berekende dat een Haarlemmer die dagelijks in de spits naar zijn werk reed vorig jaar circa 100 uur in de file heeft gestaan.

In en om Den Haag hadden automobilisten gemiddeld 24 procent meer tijd nodig dan normaal om op hun bestemming te komen. Groningen en Leiden deelden de derde plaats met gemiddeld 23 procent vertraging.

TomTom klokte de daadwerkelijke reistijden van automobilisten op snelwegen en secundaire wegen. In Nederland werden zeventien steden onderzocht. Zwolle en Den Bosch eindigden onderaan. Verder bleek in vrijwel alle Nederlandse steden de verkeersdrukte verder te zijn toegenomen. Sinds TomTom de meting begon in 2008, is de vertraging die automobilisten oplopen met bijna een vijfde gestegen.

Mexico-Stad
Wereldwijd was je als automobilist het slechtst af in Mexico-Stad, waar een rit gemiddeld 66 procent vertraging opleverde. Bangkok en Jakarta volgen met respectievelijk 61 en 58 procent. Steden die in 2016 aanzienlijk verbeterden in hun verkeersafwikkeling waren onder meer Rio de Janeiro, Moskou, Johannesburg en Stockholm.

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.