Haalt BYD concurrent voor Kia EV6 naar Europa?
De deur op een kier
Geregeld werpen we op AutoWeek een blik op nieuwe modellen die mogelijk ook naar Europa komen. Vandaag hebben we er weer een te pakken en die is bepaald niet voor de eerste keer weer van het Chinese BYD. Het merk heeft namelijk het ontwerp van zijn concurrent van auto's als de Kia EV6 in Europa vastgelegd.
De grote Chinese BYD heeft zijn Europese leveringsgamma in vrij korte tijd rap uit weten te breiden. Omdat BYD's ambities om in Europa te groeien flink zijn, lijkt het merk voornemens om zijn modellengamma ook hier uit te breiden. Voordat de BYD Dolphin voor de Europese markt werd bevestigd, schreven we al over de mogelijke komst van het model en ook de BYD Seal U die volgend jaar naar Nederland komt, passeerde ruim voor zijn officiële Europese digitale debuut al eens de revue. Andere interessante BYD's die mogelijk naar Europa komen, zijn de compacte Seagull en ook deze elektrische topsedan van BYD's submerk Yangwang zou getuige de in Europa vastgelegde patenttekeningen van die auto zomaar eens naar ons hoekje van de wereld kunnen komen. Vandaag werpen we een licht op de BYD Song L.
BYD Song L op patentbeeld.
In augustus dit jaar presenteerde BYD de Song L. De Song L was de productieversie van de nagenoeg productierijpe Song L Concept die begin dit jaar in China debuteerde. Het is een net als de elektrische Kia EV6 een relatief gestrekte cross-over met een iets aflopende daklijn. In de database van het Europese patentbureau heeft AutoWeek recent geregistreerde patenttekeningen van de Song L Concept gevonden (foto's 3 t/m 8). Die van het studiemodel weliswaar, maar die wijzen er mogelijk op dat er bij BYD wordt nagedacht over het naar Europa verschepen van de Song L.
De Song L is een EV van BYD's zogeheten Dynasty-lijn, een reeks modellen die designtechnisch enigszins op elkaar aansluiten en waar ook de Han, Tang en de Atto 3 in China aan toebehoren. Hij is 4,84 meter lang, 1,95 meter breed en 1,56 meter laag. Hij heeft een wielbasis van 2,93 meter en staat op het modulaire e-Platform 3.0, een basis waar je ook een variant van vindt onder de Seal en de Dolphin. Uitgebreide technische specificaties zijn er vooralsnog niet.
BYD Bao 5
Tongbreker
Ook hebben we in Europa geregistreerde platen gevonden van de Bao 5, een hybride en bijna retro-achtige SUV die BYD aan een nieuw submerk hangt met een naam waar je tong van in de knoop raakt: Fengchengbao. BYD omschrijft de Bao 5 (foto 9 en 10) als een 'superhybride'. Een EV is het dus niet. Mocht ook die auto naar Europa komen, dan rijdt hij waarschijnlijk aan de Nederlandse markt voorbij.
Zie jij wel kansen voor de BYD Song L in Nederland? Waarom wel, of waarom juist niet?
PRIVATE LEASE BYD
Had je deze auto's al gezien?

BYD Atto 3 Design COMPLETE AUTO | RIJKLAAR INCL. FABR. GARANTIE T/M 2029 | AANDRIJFLIJN EN ACCU ZELFS T/M 2031
- 2023
- 19.905 km

BYD Atto 3 Design 60 kWh | V2L kabel | Elektrische achterklep | 15,6 " multimediascherm | Vegan Leder |
- 2023
- 43.740 km

BYD Seal Comfort RWD 61.4 kWh
- 2025
- 5 km