Gereden: Mercedes-Benz E 350
We kennen de nieuwe, 3,5-liter zescilinder natuurlijk al uit de SLK en de CLS. Hij zorgt in de E-klasse voor een harmonieuze combinatie tussen comfort en dynamiek.
De hypermoderne V6 vormt de basis voor een geheel nieuwe zescilinder generatie. Mercedes heeft er meer plannen mee: een teruggetunde, kleinere versie zal in de toekomst het hart vormen van de E 280. Daarnaast is men daar ook druk aan het sleutelen aan de V8- en V12-lijn. Én er komt een 3.2 CDI met 225 pk.
Vergeleken met zijn voorganger, de E 320, is de motor 48 pk en 35 Nm sterker. Daardoor doet de E 350 er 0,8 seconden minder over om naar de honderd te accelereren en is de topsnelheid 5 km/h hoger. Desondanks gebruikt de motor per honderd kilometer 0,2 liter benzine minder.
7G-Tronic
Liefst 44 procent van alle verkochte E's is uitgerust met een V6 benzinemotor. Geef gas en de 3.5 reageert zonder morren. Souplesse met een hoofdletter, op ieder moment. Bij 1.500 toeren wordt reeds 87 procent van de trekkracht aangesproken. Negenhonderd toeren later wordt het maximale koppel bereikt, en dat duurt tot 5.000 tpm.
Natuurlijk draagt ook 7G-Tronic bij aan de cijfers. En aan het rijplezier, want de adaptieve automaat schakelt zeer alert en zijdezacht. De vier reikt echter liefst tot 180 km/h, dus kun je je afvragen wat het nut is van zeven versnellingen. In 4MATIC-uitvoering blijft overigens de vijftraps automaat gehandhaafd.
Sportpakket
We reden de E 350 in combinatie met het optionele, vanaf maart leverbare sportpakket. Aan de buitenkant direct herkenbaar aan het opvallende 18-inch lichtmetaal (met daarachter remmen uit de V8-modellen), de zijskirts, een dikkere achterbumper en uitlaateindstukken van gepolijst staal. Binnenin treffen we sportieve details als een stalen pedalen, uitmuntend zittende sportstoelen en een vierspaaks sportstuur met schakeltoetsen. Waar het écht om gaat, zijn de tien procent directere besturing en het verlaagde, hardere sportonderstel, dat tussen standaard en AMG in zit. De dynamiek en de betrokkenheid van een BMW 5-serie of Audi A6 wordt hiermee nog niet gehaald. Maar het bezorgt de E net even wat meer scherpte, zonder dat er comfort wordt ingeleverd.
De E 350 is verkrijgbaar vanaf 65.100 euro, en daarmee is hij 2.450 euro duurder dan z'n voorganger. De prijs van het sportpakket is nog niet bekend.
De volledige rij-impressie van de Mercedes-Benz E 350 staat in AutoWeek 51, die woensdag 8 december in de winkels ligt.
Had je deze auto's al gezien?

Mercedes-Benz E-klasse 350CDI ESTATE AUT. - AMG PAKKET - 7-ZITS - PANO - AFN. TREKH.
- 2013
- 247.577 km

Mercedes-Benz E-klasse 350 CDI Avantgarde | Panoramadak | Achteruitrijcamera | Dodehoek Detector | Cruise Control | Stoelverwarming | Lane Assist | Bluetooth | Lichtmetaal 18" |
- 2012
- 94.880 km

Mercedes-Benz E-klasse 200 CGI XENON/LEER/PDC/LMV/CRUISE/ECC/12 MND GARANTIE!
- 2011
- 142.774 km