Genesis GV80 als luxueuze zeszitter

Weelderig

Genesis GV80

Genesis maakt dit jaar de oversteek naar Europa. Het merk betreedt met de Duitse, Zwitserse en Engelse markt met de G80 en GV80. Van die laatste presenteert Hyundai's luxedivisie nu een extra weelderige variant.

Begin 2020 beleefde de eerste SUV van Genesis zijn publieksdebuut: de GV80. Dat is een 4,95 meter lange SUV waarmee Genesis zijn pijlen heeft gericht op de BMW X5 en Mercedes-Benz GLE. De GV80 is leverbaar met vijf en zeven zitplaatsen, maar in thuisland Zuid-Korea komt daar nu ook een zeszitsversie bij.

De Genesis GV80 met zes zitplaatsen heeft op de tweede zitrij twee losse en opvallend comfortabel ogende zetels, in plaats van een achterbank. De met leer beklede zetels worden van elkaar gescheiden door een brede middenarmsteun waarin niet alleen bekerhouders, maar ook een inductielader en een knoppeneiland is geplaatst. Aan de achterkant van de hoofdsteunen zitten displays zodat je je nooit hoeft te vervelen.

Genesis GV80

Genesis GV80

Genesis introduceert op alle GV80's overigens krachtigere remmerij op de dieselversie. Daarnaast blijft het ventilatiesysteem na het uitzetten van de motor nog 30 minuten zijn werk doen, onder meer om de luchtkanalen te ontdoen van vocht. De GV80's kunnen voortaan OTA-updates ontvangen. Ook nieuw: op de optielijst prijkt een elektrisch uitklapbare treeplank. Geen modeljaarupdate zonder de komst van nieuwe kleuren en dus zijn Mauna Red en Barossa Burgundy aan het kleurenpalet toegevoegd.

Nog altijd is niet bekend of en waneer Genesis naar Nederland komt. Naast de G80 en GV80 komt ook de G70 en GV70 naar Europa. Daarnaast zou ook de elektrische GV60 een slim model voor de Europese markt zijn.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.