AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ford investeert in Zuid-Afrika
Ranger en Everest lokaal geproduceerd
9
Ford steekt een bedrag van 170 miljoen dollar - zo'n 149 miljoen euro - in Zuid-Afrika. Een productiefaciliteit wordt uitgebreid waar vervolgens de nieuwe Ranger van de band zal gaan lopen.
Ford heeft in het Zuid-Afrikaanse Pretoria een productiefaciliteit staan die dankzij een investering van bijna 150 miljoen euro zal worden uitgebreid. In de vernieuwde locatie zal de nieuwe Ranger het levenslicht gaan zien. Ook de Everest - een SUV op basis van de Ranger - zal er geproduceerd gaan worden.
De uitbreiding van de fabriek heeft zo zijn positieve effect op de werkgelegenheid. Ford schept naar schatting zo'n 1.200 banen. Alle Rangers en Everest (in India Endeavour geheten) die er Zuid-Afrika in elkaar gezet worden zijn bestemd voor export naar andere Afrikaanse landen. De productie start later dit jaar.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Ford
Lees ook
Nieuws

Nieuwe, compacte elektrische bestelauto van Ford: Transit City
Nieuws

Ford Mustang Mach-E krijgt meer rijbereik en aankleding
Nieuws

Ford Capri doet met racestreep en spoilers een beetje meer retro
Proefrit

Ford 12M P6 1300 (1968) - Taunus-voorganger met voorwielaandrijving rijdt goed
Nieuws





