'Ford gaat toch niet geheel over op directe (online) verkoop'

Geen agentuurmodel

Ford Explorer bij de dealer

Ford was van plan om over te stappen op een zogenoemd 'agentuurmodel' voor de verkoop van nieuwe auto's, waarbij de dealers eigenlijk vooral nog een doorgeefluik zijn. Naar verluidt ziet Ford hier nu toch van af.

Diverse autofabrikanten willen overgaan op een verkoopmodel waarbij je als klant direct bij de fabrikant een auto kunt kopen in plaats van bij de dealer. Dat kan dan bijvoorbeeld via een verkoopagent, maar ook online. De dealer is er dan nog om de auto af te leveren en natuurlijk kun je daar dan ook nog terecht voor onderhoud. Onder meer Stellantis en Mercedes-Benz zien of zagen hier wel toekomst in. Ford aanvankelijk ook, het begon vorig jaar nota bene hier in Nederland, maar Ford ziet er voorlopig toch van af. Dat begrijpt Autocar van de hoofdverantwoordelijke voor de EV-verkoop in Europa. Fords plan om het aantal dealers terug te brengen, zou nog wel standhouden.

De toekomst voor een dergelijk verkoopmodel ziet er steeds minder rooskleurig uit. Stellantis houdt zijn plannen op dit gebied nog tegen het licht nadat problemen op IT-gebied de online verkoop hinderden, Mini liep tegen vergelijkbare problemen aan. Jaguar Land Rover zou net als Ford er al zelfs weer geheel van afzien. Merken als Volvo en - zoals gezegd - Mercedes-Benz houden vooralsnog vast aan hun koers richting directe verkoop van nieuwe auto's en bijvoorbeeld Tesla doet van meet af aan al niet anders.

PRIVATE LEASE Ford

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.