AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ford gaat Econetic-menu uitbreiden
15
De naam Econetic staat bij Ford momenteel voor extra zuinig gemaakte versies van onder meer de Fiesta en de Focus. In de nabije toekomst staat het echter ook voor een lijst van middelen waarmee zuiniger rijden wordt mogelijk gemaakt. Klanten kunnen eruit kiezen wat ze op hun auto willen.
Tot het Econetic-programma behoren Ford EcoBoost (nieuwe 1.6 en 2.0 turbomotoren), Ford Duratorq TDCi (alle diesels), Ford Powershift (transmissie met dubbele koppeling), Ford Auto-Start-Stop, Smart Regenerative Charging (SRC). Dat laatste systeem slaat energie op die vrijkomt bij het remmen en zet die weer in voor andere elektrische systemen.
Daarnaast kunnen kopers kiezen voor een grille die afhankelijk van de snelheid verder dichtgaat om de stroomlijn te bevorderen. Dat moet het benzineverbruik verbeteren.
De Ford Eco Mode geeft de bestuurder tips hoe zo zuinig mogelijk te rijden, de Electric Power Assist Steering is een stuurbekrachtiging die in actie komt als het ook echt nodig is en tot slot kent het Econetic-programma ook een schakel-indicator.
De speciale Ford Econetic-modellen blijven wel bestaan, maar modellen die zonder die badge de fabriek verlaten kunnen met bepaalde Econetic-zaken worden uitgebreid.
De speciale Ford Econetic-modellen blijven wel bestaan, maar modellen die zonder die badge de fabriek verlaten kunnen met bepaalde Econetic-zaken worden uitgebreid.
PRIVATE LEASE Ford
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Ford Kuga 2.5 PHEV Cool & Connect | Carplay & Navi | winterpack | adap cruise |
- 2022
- 22.184 km
€ 23.900

Ford Focus Wagon 1.6 EcoBoost Lease Titanium |Airco,Trekh,Cruise|
- 2012
- 199.607 km
€ 3.995

Ford Focus Wagon EcoBoost 125 pk Titanium | Winter Pack | Full LED | Adapt. Cruise | Camera | B&O | 100% dealer
- 2020
- 70.840 km
€ 19.950
Lees ook
Ford Fiesta ST (2021) - Op de rollenbank
Nieuws
Ford schrapt 1.000 banen in Keulen door lage vraag naar elektrische auto's
Mijn eerste auto
Edwin had een Ford Capri als eerste auto en daardoor is sportief rijden er altijd ingebleven
Op Zoek Naar
Nieuw zijn compacte SUV's populair, maar ook op occasionmarkt: deze koop je voor €16.000
Nieuws