AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Fiat produceert anderhalfmiljoenste Panda
23
Blije mensen in een autofabriek, dat soort foto's zien we de laatste tijd te weinig. Maar in Polen was het gisteren weer eens zover, er werd in de Fiat-fabriek een mijlpaal bereikt. De anderhalfmiljoenste Panda van het huidige model liep daar van de band.
In 2003 is Fiat begonnen met de productie van de huidige Panda. Het jubileummodel is een versie met 1.3 MultiJet diesel, bedoeld voor een Italiaanse koper. In 2009 verwacht Fiat in de fabriek in Tichy 285.000 exemplaren te produceren.
Het huidige model Panda beleefde in 2004, het eerste volle jaar dat hij leverbaar was, zijn beste jaar op de Nederlandse markt. Fiat verkocht hier toen 9.694 modellen. De verkopen blijven redelijk constant, vorig jaar gingen er in Nederland 7.480 op kenteken. In de eerste helft van 2009 waren dat er toch ook al weer 3.517.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook
Nieuws

Deze nieuwe Fiat Panda is een budget-BMW X6 - Vooruitblik
Reportage

De Fiat Panda was de eerste EV die je kon kopen en die Elettra ontmoet de elektrische Grande Panda
Nieuws

Met deze Fiat Panda Fastback heeft Fiat eindelijk weer een gezinsauto
Nieuws

Dit bejaarde Italiaanse klimgeitje is nog lang niet klaar - In het Wild
Achtergrond



