AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Europese tak Ford boekt flinke winst
Meer dan 1 miljard winst in drie kwartalen
21
De Europese tak van Ford heeft tot op heden in 2016 boven verwachting gepresteerd.
Bedroeg de winst van Ford Europe in 2015 omgerekend nog 244 miljoen euro, op dit moment noteert het merk al een winst van ruim 1 miljard euro. Dan hebben we het over de afgelopen drie kwartalen. Het jaartotaal valt dus mogelijk nog hoger uit. Dat meldt Automotive News. De winst van vorig jaar was al welkom, want 2011 was het laatste winstgevende jaar voor Ford Europe.
Een mooi resultaat, maar er worden ook moeilijker tijden verwacht. De gevolgen van de Brexit zullen volgens Ford stevig in de toekomstige opbrengsten gaan snijden. Het merk verwacht de komende jaren honderden miljoenen mis te lopen en in 2018 zou het een negatief effect van in totaal omgerekend ruim 1,1 miljard euro kunnen optreden.
PRIVATE LEASE Ford
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Occasiontest

Lekker praktisch, niet te groot, maximaal 20K: welke gebruikte stationwagon wordt 't?
Autotest

Plug-in hybride camper rukt op: de kracht is lekker, verbruik blijft stevig
Nieuws

Elektrische Ford Mustang Mach-E gaat échte Mustang achterna
Nieuws

Ford-CEO na bezoek aan China: 'Als we deze strijd verliezen, hebben we geen toekomst meer'
Achtergrond






