Elon Musk: “De Europese auto-industrie is niet innovatief genoeg”
“Elektrificatie en autonomie is de toekomst”
Volgens Tesla-topman Elon Musk is de Europese auto-industrie simpelweg niet innovatief genoeg. Elektrische en autonome auto’s zijn de toekomst, stelt hij, en wie daar niet vol op inzet mist volgens Musk de boot.
“Ik denk dat er niet genoeg innovatie is in de autosector. Auto’s van nu zijn heel erg zoals die van vijf jaar geleden, er is niet veel verschil.” In een door Tesla geproduceerd en gedeeld vraaggesprek op X windt Musk er geen doekjes om. Waar moet die innovatie dan in zitten? Allereerst elektrificatie, stelt de spraakmakende ondernemer. Musk: “Ik roep al twintig jaar dat de auto-industrie moet elektrificeren. Zelfs zonder zorgen over het milieu zijn elektrische auto’s simpelweg beter dan auto’s met een verbrandingsmotor. Ze zijn simpeler, efficiënter, stiller en beperken de uitstoot van ongezonde stoffen in steden. Al het grondvervoer zou elektrisch moeten zijn, alle schepen en uiteindelijk zelfs vliegtuigen ook.” Dat dit proces tot nu toe soms wat stroperig verloopt, is volgens Musk vooral aan de autobouwers te wijten: “De auto-industrie heeft zich flink hiertegen verzet, en moest tot elektrificatie gedwongen worden door overheden. Ook hebben ze iedere kans om de EV-productie te verlagen, met beide handen aangegrepen.”
Behalve elektrificatie is er nog iets waaraan autofabrikanten veel harder moeten werken volgens Musk, en dat is autonoom rijden. Wederom Musk: “Rijden in een auto die niet elektrisch en niet autonoom is, zal over tien jaar zijn zoals rijden op een paard of bellen met een klaptelefoon. Er zijn nog steeds mensen die op een paard rijden en er zijn vast ook nog wel mensen met klaptelefoons, maar het is wel zeldzaam.”
In hetzelfde gesprek deed Musk trouwens ook een boekje open over de toekomst van Tesla's Duitse fabriek nabij Berlijn. Daar worden in de toekomst meer producten gebouwd dan alleen de Model Y, zegt hij.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Tesla Model 3 Standard RWD Plus 60 kWh SOH91% Pano AutoPilot Leder LED
- 2021
- 62.438 km

Tesla Model 3 SR+ 325PK LFP-Accu (dus altijd 100% laden) AutoPilot Leer Pano-Dak Adaptive Cruise Lmv 18" Camera's Elektr.-Stuur+Stoelen+Spiegels+Geheugen+Easy-Entry+Verwarmde stoelen Park assistent Pdc WIFI Ecc Lane-Assist Speed-Assist Ecc Navi Led DAB Voorverwarmen interieur via App Keyless One-Pedal-Drive 1e Eigenaar Origineel Nederlandse Auto LFP accu dus 100% opladen!
- 2020
- 146.675 km

Tesla Model 3 Standard RWD Plus 60 kWh | SOH 91,3% | Full Self-Driving Capability | 360 Camera | Panoramdak
- 2019
- 85.638 km
PRIVATE LEASE Tesla
Lees ook

Weer een teken dat de Tesla Model 2 eraan komt

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

Tussen kaal en kaal zit bij de Tesla Model 3 en Y een verschil

Wel stijging in aantal verkochte Tesla's, maar minder dan verwacht

