Drie kandidaten voor Hummer

Hummer H3
Er zijn drie overnamekandidaten voor Hummer. Eén ervan is een Amerikaans bedrijf, de andere twee komen uit het buitenland. Dat weet persbureau Reuters te melden.
General Motors heeft die overnamekandidaten voor Hummer. Het merk moet zo vlug mogelijk verdwijnen uit het portfolio van de autoreus, die op het randje van een failissement staat. Omdat de onderhandelingen geheim zijn, wordt niet verteld welke bedrijven het betreft. Geen van de drie kandidaten is een autofabrikant; eentje is een Amerikaans bedrijf en de andere twee komen uit het buitenland.
GM verwacht, afhankelijk van de verkoopvoorwaarden 100 tot 200 miljoen dollar binnen te halen voor het merk. Toen vorig jaar de verkoopplannen voor Hummer bekend werden gemaakt, was de verwachting dat het 500 tot 750 miljoen euro zou opbrengen. De economische crisis heeft de waarde van het merk echter vlug doen verdampen.
Een mogelijke koper houdt toegang tot het dealernetwerk dat in de VS bestaat uit 125 vestigingen. Bovendien moet hij garant staan voor investering in de ontwikkeling, marketing en verkoop van de modellen. De fabriek in Shreveport, Louisiana, waar de H3 wordt gebouwd, zit niet bij de koop inbegrepen. GM zal daar de H3 blijven bouwen voor de nieuwe eigenaar van het merk. De productie van de H2 is al eerder dit jaar op pauze gezet.
Volgens persbureau Reuters heeft GM in maart een bod van 100 miljoen dollar op het merk afgewezen. Het gaat om 'een industrieel bedrijf uit Kentucky' dat bovendien de belofte deed nog eens 100 miljoen dollar te investeren in de ontwikkeling van het merk. GM ging niet akkoord omdat het 100 miljoen dollar extra ontvangen van de industrieel.

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.