Dodge's vlam mogelijk uit

Chrysler Voyager S
Er gaan al even geruchten rond dat Chrysler weinig levensvatbaarheid meer ziet in Dodge. Nu lijkt ook het Amerikaanse succesnummer, de Voyager, niet te zullen wederkeren met Dodge-emblemen.

Dodge is binnen het Chrysler concern steeds meer een ondergeschoven kindje. De enorme Ram-trucks hebben hun eigen merk gekregen, de Viper is verhuisd naar SRT en de Avenger lijkt het binnenkort zonder opvolger te moeten doen. De Chrysler Town & Country, bij ons momenteel als Lancia Voyager te koop, is sinds jaar en dag met Dodge-emblemen te krijgen, maar ook aan dat verhaal lijkt nu een eind te komen.

De Voyager is altijd al een groot succesnummer voor Chrysler geweest. De MPV staat al jaren hoog in de verkooplijsten en brengt dus ook voor Dodge veel geld in het laatje. Helaas voor Dodge gaat de volgende generatie van het personenbusje waarschijnlijk aan z'n neus voorbij, dat blijkt uit berichtgeving van Canadese media. In 2016 moet een geheel nieuwe versie van de Voyager in de Chrysler-showroom staan.

Het is niet voor het eerst dat Chrysler het mes in z'n merkengamma zet. In 2001 werd Plymouth al doorverwezen naar de eeuwige jachtvelden. Het is niet ondenkbaar dat Chrysler wegens een te groot kostenplaatje af wil van Dodge.

Lezersreacties (20)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.