Dít is de Audi e-tron Sportback Concept
In 2019 in productie
De e-tron Sportback is, zijn naam geeft het al weg, een vooruitblik op een nieuwe Sportback-model van Audi. Het feit dat de Duitser hoog op de poten staat, zou kunnen wijzen op de komst van een BMW X4-achtige naar de Audi-familie. Het e-tron-deel in de naam wijst uiteraard op de aanwezigheid van een geëlektrificeerde aandrijflijn. In het geval van dit studiemodel zijn dat in totaal 435 pk sterke elektromotoren die in boostmodus zelfs 504 pk en 800 Nm mobiliseert.
Met zijn elektrospieren is de e-tron Sportback Concept in staat in 4,5 tellen naar een snelheid van 100 km/h te sprinten. De actieradius is vastgesteld op 500 kilometer. Het accupakket meet 95 kWh. Op de vooras is één elektromotor geplaatst, op de achteras twee stuks. Deze configuratie vinden we in de toekomst op alle vierwielaangedreven elektrische Audi's terug.
De e-tron Sportback Concept is 4,9 meter lang, 1,98 meter breed en 1,53 meter hoog. De wielbasis bedraagt 2,93 meter. Wat formaat betreft, plaatst Audi z'n studiemodel, en dus het uiteindelijke productiemodel, in het C-segment. De bagageruimte meet 550 liter. Met de achterbank plat kan 1.450 liter aan spul meegezeuld worden.
De hoogpotige Sportback draagt uiteraard Audi's singleframe 'grille' aan de voorzijde en staat op 23-inch groot lichtmetaal. Op stokjes geplaatste camera's doen dienst als zijspiegels. De Audi-logo's aan zowel voor- als achterzijde zijn verlicht. Het exemplaar achterop brandt mee met de remlichten.
In het interieur monteert Audi een grote hoeveelheid OLED-displays, touchscreens en touchknoppen. Opvallend voor een studiemodel als deze: er wordt met geen woord gerept over autonome techniek.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Audi Q3 S edition | Adaptive cruise control | Audi sound system | Cruise control
- 2026
- 10 km

Audi A5 Limousine S edition | Adaptive cruise control | Aluminium optiek in het interieur | Audi smartphone interface
- 2026
- 10 km

Audi A3 A3 Limousine 2.5 TFSI quattro PANO/B&O/RS Sportuitlaat/PERFORMANCE/Carplay/VOL
- 2019
- 87.275 km
PRIVATE LEASE Audi
Lees ook

Officieel: de Audi A2 komt terug als elektrische Audi A2 e-tron

Volkswagen wil nog meer schaalvoordelen creëren

Audi A8 niet meer leverbaar: toplimousine verdwijnt uit Nederland

Audi RS3 Competition Limited: 50 jaar vijfcilinder, al nadert het einde


