Triotest Citroën Kia Toyota
 
Nieuws

Dik 50 procent meer EV’s verkocht in Europa, voor het eerst meer dan de helft geëlektrificeerd

De EV-verkopen gingen in augustus door het dak in Europa. Door een verkoopstijging van meer dan 50 procent is nu ook voor het eerst meer dan de helft van het verkochte wagenpark geëlektrificeerd, wat uiteraard niet verward moet worden met ‘elektrisch’.

Het is wel belangrijk om hier even goed het onderscheid te maken tussen ‘elektrisch’ en ‘geëlektrificeerd’. Die laatste categorie bevat dus ook hybrides en plug-inhybrides en was in het Europa van augustus 2026 goed voor meer dan de helft van de totale verkopen, meldt Dataforce. Dat is nooit eerder gebeurd en komt dan weer doordat de volledig elektrische auto’s het maar liefst 52 procent beter deden dan vorig jaar. In totaal zijn er 245.120 EV’s verkocht, waarmee die aandrijfvorm op een tweede plek na benzine (292.699) eindigt. Benzineauto’s leverden samen juist 14 procent in, wat het gat verder verkleint. Hybride, plug-inhybride en diesel maken de top 5 in die volgorde compleet.

Chinese merken profiteren flink van de elektrificatieslag, of dragen er flink aan bij. Samen zijn ze goed voor maar liefst 111 procent groei en een marktaandeel van 11,7 procent in augustus. In totaal zijn er trouwens 4,6 procent meer auto’s verkocht dan een jaar eerder. De Volkswagen T-Roc was de bestseller, maar met een kleinere overmacht dan zijn voorganger vorig jaar. De Dacia Sandero en Mercedes-Benz GLC deden het ook goed.

Lees ook

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.