Heinz Hollerweger, directeur van Quattro GmbH, bevestigt tegenover het Australische Motoring dat de nieuwe generatie RS4 vaarwel zegt tegen het V8-blok. De atmosferische 4,2-liter wordt hoogstwaarschijnlijk vervangen door een 3,0-liter V6 met twee turbo's, al zei Hollerweger dat nog niet met zoveel woorden.
Wel zei hij dat de nieuwe motor het succesverhaal van de RS4 moet voortzetten. Mogelijk maakt het nieuwe blok gebruik van elektrische turbo's, een techniek waar Audi al langer aan werkt. We verwachten de Audi A4 in 2015, de RS4 laat nog een jaar langer op zich wachten.
De originele Audi RS4 debuteerde met een 2,7-liter V6 met twee turbo's onder de kap. Dit was een door Cosworth opgevoerde motor uit de toenmalige S4.






