Daimler schrapt uitbreidingsplannen Iran

Amerikaanse sancties hoofdreden

Mercedes-Benz C-klasse
Daimler schrapt zijn uitbreidingsplannen in Iran. Daarmee reageert het moederbedrijf van onder meer Mercedes-Benz op de sancties die de Verenigde Staten opnieuw tegen het Arabische land hebben ingesteld. De Amerikanen dreigden ook met maatregelen tegen bedrijven die zaken blijven doen met Iran.

Begin 2016 tekende Daimler, nadat sancties tegen het land waren ingetrokken, een overeenkomst met de Iraanse automaker Iran Khodro om vrachtwagens van Mercedes-Benz in het land te produceren. De Duitsers hadden ook plannen om een kantoor te openen in Iran. Geen van die plannen vindt nu doorgang, zo werd dinsdag gemeld.

Daimler wil de Verenigde Staten, een belangrijke afzetmarkt voor de Duitsers, niet tegen het hoofd stoten. Het bedrijf zei in een verklaring "de politieke ontwikkelingen nauwlettend te blijven volgen".

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz

Lezersreacties (33)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.