Daimler rekent op hoogste winst in jaren ondanks chiptekort
'Piek van tekort voorbij'
Mercedes-Benz-moederbedrijf Daimler rekent op een verbetering van de situatie met de chiptekorten in de huidige periode ten opzichte van het derde kwartaal. Het verwacht bovendien dit jaar de hoogste winst in jaren te boeken.
Daimler verkocht in de maanden juli, augustus en september in totaal 577.800 voertuigen. Dat is een kwart minder ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar en is een gevolg van de chiptekorten en de aanhoudende verstoringen in de logistieke keten, zegt het bedrijf. Onderaan de streep noteerde het concern een winst van bijna €2,6 miljard. Dat is iets hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.
Desondanks rekent het autoconcern dit boekjaar op een operationele winst van tussen de 10 en 12 procent, het hoogste in jaren. "We blijven op schema met onze doelen voor het hele jaar, dankzij een krachtige business", zei financieel topman Harald Wilhelm bij de presentatie van de kwartaalcijfers. De inkomsten van het concern voor de aftrek van rente en belastingen zullen 'significant hoger' zijn dan vorig jaar, aldus het bedrijf.
Door tekorten aan computerchips hebben veel autofabrikanten de laatste maanden de productie regelmatig moeten stilleggen. Net als andere autofabrikanten heeft Daimler de productie van meer winstgevende modellen naar voren gehaald vanwege de chiptekorten. Andere fabrikanten zoals General Motors, Volkswagen en Volvo spraken zich onlangs al positiever uit over de toekomst. Ze denken dat de piek van de chiptekorten voorbij is. Bij Ford merken ze zelfs al dat de leveringen beginnen toe te nemen.
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
Had je deze auto's al gezien?

Mercedes-Benz E-klasse 300 de AMG Night Pakket | burmester | adap. cruise | 360 camera | keyless | widescreen | dodehoek detectie
- 2021
- 103.218 km

Mercedes-Benz CLA 180 Star Edition LIMITED | Stoelverwarming | Achteruitrijcamera | LED koplampen | MBUX |
- 2025
- 10 km

Mercedes-Benz A-klasse 180 Star Edition Luxury Line Achteruitrijcamera | LED-koplampen | Dodehoekassistent
- 2025
- 10 km