Daihatsu Copen als GR Sport
Calimero met stoppels
Met dit druilerige weer levert naar buiten staren geen warme gevoelens op. Dus kijken wij naar Japan, waar Daihatsu zojuist de Copen GR Sport aan de wereld heeft voorgesteld.
De dappere kleine Copen maakt kennis met Toyota's sportlabel GR Sport. Begin dit jaar werd al een voorbode op zo'n sportief aangeklede Copen getoond maar nu is het moment daar dat liefhebbers van bijzondere en eigenwijze modellen écht jaloers op de Japanse consument mogen worden. De Copen GR Sport beleeft zijn publieksdebuut tijdens de Tokyo Motor Show.
De door Toyota's Gazoo Racing onder handen genomen Copen, een markante roadster van kei-carformaat met verwisselbare carrosseriedelen, krijgt een sportief ogende bodykit aangemeten. We zien spoilertjes en lipjes rondom, aerodynamische extraatjes die de Copen zo'n tien procent efficiënter door de lucht moeten laten snijden. De stoer aangeklede Copen staat op 16-inch lichtmetaal van BBS en krijgt zelfs Recaro-sportstoelen.
Het blijft niet bij uiterlijke aanpassingen. Gazoo Racing past extra dwarsbalken toe die het basisframe van de Copen verstevigen. Verder krijgt de auto een setje stijvere veren én dempers en ook is de afstelling van de stuurinrichting aangescherpt. Aan de krachtbron verandert niets en dat betekent dat er wederom een 660 cc driepitter voorin bromt, goed voor een vermogen van 64 pk. Schakelen gaat met een handbak óf met een CVT-transmissie.