AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Chinese autoverkoop omhoog in 2013
9
De verkoop van personenauto's in China is vorig jaar met 16 procent toegenomen tot 17,93 miljoen. Dat meldde de Chinese branchevereniging van autofabrikanten donderdag.
Inclusief commerciële vrachtwagens en bussen ging de totale verkoop met 14 procent omhoog tot 21,98 miljoen voertuigen. De branchevereniging verwacht voor dit jaar een totale voertuigverkoop van 23,85 tot 24,29 miljoen.
Buitenlandse bedrijven zoals Toyota, General Motors (GM), Ford en Volkswagen wisten vorig jaar records te boeken met hun verkoop in China. Zo steeg de verkoop van Toyota met 9,2 procent, die van GM met 11 procent en de verkoop van Ford met liefst 49 procent.
Lees ook
Nieuws
Grote verschillen merken in tevredenheid actieradius werkelijk vs WLTP
Nieuws
Elektrische Toyota bZ7: langer dan een Tesla Model S, bomvol Chinese techniek
Nieuws
‘Elektrische Volkswagen Golf met 9 maanden uitgesteld om budgetredenen’
Nieuws
Tesla en Rivian verliezen honderden miljoenen door wegvallen ‘credits’ in VS
Nieuws