De Europese Commissie tikt BMW, Daimler en Volkswagen op de vingers. De Duitse automakers hebben zich schuldig gemaakt aan het maken van onderlinge afspraken over uitstoottechnologie, zo concludeert Brussel na onderzoek.
Brussel tikt Duitse automakers op de vingers
Onderlinge afspraken
BMW, Daimler en Volkswagen zouden in de periode 2006 tot en met 2014 hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren met de ontwikkeling en introductie van technologie voor het verminderen van uitstoot. Volgens Eurocommissaris Margrethe Vestager (Mededinging) waren consumenten daarvan de dupe, omdat zij niet konden kiezen voor minder vervuilende voertuigen, terwijl daarvoor wel de techniek bestond.
Over een eventuele strafmaat is nog niets bekend. De commissie geeft de automakers nu de kans met hun kant van het verhaal te komen. Het onderzoek naar de automakers staat los van andere onderzoeken door autoriteiten, onder meer naar het gebruik van sjoemelsoftware om emissietesten te manipuleren.
Lees ook

Met deze Japanse compacte hybride SUV's met de kop eraf kun je nog jaren zorgeloos rijden

Ook zzp’ers kunnen hun youngtimer waarschijnlijk gewoon naar privé halen in 2027

Kopers van deze EV krijgen er een toegangspasje voor het hoofdkantoor bij

Deze Alfa Romeo 75 belichaamt rijplezier - In het wild

Renault Twingo II: 'Slimme budgetkeuze met verrassend veel ruimte'
Lezersreacties (92) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.