BMW X2 toont nieuw silhouet
X1 met schuine daklijn?
BMW heeft een vrij duidelijke aanpak als het gaat om ‘coupéversies’ van SUV’s. De X2 is daarop tot op heden een uitzondering. Uit een nieuwe teaserfoto wordt echter nog maar eens duidelijk dat de nieuwe X2 straks netjes in de pas loopt met de rest.
Waar de X4 een X3 met schuin aflopende daklijn is en de X6 zich op die manier verhoudt tot de X5, kan datzelfde niet worden gezegd van de BMW’s X2 en X1. Dat verandert bij de volgende generatie van de X2, want dat wordt kort door de bocht wel een X1 met een wat ander achterste. Eerder was op spyshots al aardig te zien hoe BMW dat aanpakt, nu schotelt het merk voor het eerst zelf beeld van de nieuwe X2 voor.
De nieuwe BMW X2 krijgt duidelijk een behoorlijk gestrekt voorkomen door zijn schuin aflopende daklijn met een behoorlijk ver naar achteren doorlopende achterruit. Er zit weliswaar een spoiler achterop, maar voor de rest kun je lang zoeken naar een wat vlakker deel op de achterklep. In een andere teaserfoto krijgen we alvast de verlichting op het front van de X2 te zien. Hier is uiteraard de verwantschap met de X1 vooral goed te zien, al is de nierengrille wat minder traditioneel van vorm, met halverwege een naar buiten wijzende ‘punt’. De BMW X2 krijgt (ongetwijfeld optioneel) ook verlichte nieren.

BMW X2
Het grootste nieuws voor de BMW X2 is eigenlijk nog niet eens dat hij een wat traditionelere rol in BMW’s modellengamma krijgt, maar vooral de komst van een volledig elektrische versie. De BMW X1 is er immers al als iX1 en er zit dus ook een iX2 in het vat. Reken dus op een 204 pk voorwielaangedreven versie die tot zo’n 475 km ver komt en een vierwielaangedreven iX2 die 313 pk sterk is en ruim 430 km ver komt. Uiteraard komen er ook gewoon weer brandstofversies met boven aan het aanbod weer een heftige M35i. We verwachten de onthulling van de nieuwe BMW X2 ergens in de komende maanden.