AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
BMW wil in 2017 100.000 EV's verkopen
Drie jaar voor op doelstelling
58
BMW wil volgens topman Harald Krüger in 2017 minstens honderdduizend elektrische auto's verkopen. Het bedrijf ligt volgens hem al goed op koers.
Krüger noemt de doelstelling in een interview in de Duitse krant Frankfurter Allgemeine. Eerder werd het doel van honderdduizend elektrische auto's nog voor 2020 gesteld.
"Aan het einde van dit jaar moet dat aantal verkocht zijn. In het eerste kwartaal hebben we er al twintigduizend verkocht, en in de loop van het jaar komen nog andere plug-in hybridemodellen op de markt", aldus Krüger.
Ook ziet de topman nog steeds een markt voor dieselauto's. Hij gelooft niet dat de schandalen en politieke debatten over de dieselfraude een vroegtijdig einde van de dieselauto zullen betekenen. "Niks wijst op de dood van de diesel. De schone diesel heeft nog een lange toekomst voor zich."
Krüger wijst erop dat in de cijfers niets is terug te zien is van eventuele terughoudendheid van consumenten. "Het aantal bestellingen is in maart opnieuw gestegen en de restwaarde van dieselauto's blijft stabiel, ondanks de schandalen."
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

BMW 5-serie Touring 530d xDrive High Executive M-SPORT VIRTUAL SFEERVER. 360 ACC MASSAGE MEMORY BOMVOL NAP GARANTIE APK
- 2022
- 27.019 km
€ 53.950

BMW X2 SDrive18i M Sport Executive Automaat / Lederen interieur / Navigatie full map / Cruise control
- 2019
- 29.285 km
€ 24.950

BMW X1 xDrive25e M Sport | 220 PK PHEV | Plug-in Hybride | M pakket | Trekhaak | 19 inch | Camera | Sportstoelen | Stoelverwarming | Adaptive Led | Individual dakhemel | Elektrische achterklep
- 2021
- 48.543 km
€ 30.600
Lees ook
Nieuws

BMW iX3 40 maakt iX3 bijna €8.000 goedkoper
Nieuws

De Chinese BMW iX3 heeft unieke deurgrepen
Reportage

Deze unieke klassieke BMW's zijn nog één maand te bewonderen in Buren
Vraag en Antwoord

'Volgens de RDW is mijn geimporteerde BMW 330e twee jaar jonger dan hij is'
Nieuws
