BMW haalt Polestar-designer binnen
Onderdeel van reorganisatie designafdeling
Niet te vroeg of luidruchtig juichen als je geen fan bent van BMW’s huidige designtaal: de fabrikant uit München kondigt een grote reorganisatie van zijn designafdeling aan. Een belangrijk onderdeel is de komst van een ontwerper die in theorie strak, Scandinavisch design naar het merk kan brengen.
De designafdeling van BMW staat nog altijd onder leiding van onze landgenoot Adrian van Hooydonk, en daaraan verandert niets. De afdeling bestaat uit allerlei onderdelen en met de reorganisatie lijkt BMW (nog) meer uniformiteit te willen realiseren. Zo wordt kleur- en materiaalgebruik voor alle merken – BMW, Mini, Rolls-Royce, BMW Motorrad – waar mogelijk gelijkgetrokken.
Maximilian Missoni (foto 2) is nieuw in de organisatie. De Oostenrijker was eerder werkzaam voor onder meer Volvo en Polestar en gaat toezicht houden op de ontwerpen van BMW-modellen uit de hogere middenklasse, plus de modellen van BMW Alpina. Voor wie het vergeten was: Alpina is tegenwoordig onderdeel van BMW zelf, dus daar moeten de Duitsers op designgebied wat mee. Ook voor de kleinere en middenklasse-modellen van BMW is er een nieuwe verantwoordelijke: Oliver Heilmer, die voorheen aan het roer stond van Mini Design. Domagoj Dukec, die tot op heden aan het hoofd staat van de BMW Design Studio, verdwijnt uit die functie en is voortaan verantwoordelijk voor het design van Rolls-Royce.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

BMW Z4 Roadster (g29) M40i / M-Sport / Hud / Camera / Frozen grey / Akrapovic / Eibach springs / ENGINE UPGRADE 400HP!
- 2020
- 33.600 km

BMW 218i High Executive | Clima-Airco | Carplay | Parkeercamera | Head Up Display | Stuur/Stoelverwarming | Trekhaak | LED Dagrijverlichting |
- 2019
- 120.958 km

BMW 118i High Executive Edition M Pano/ Lederen M Performance stoelen/ Camera/ 18"/ Stuurverwarming
- 2022
- 43.000 km
Lees ook

Brandgevaar bij BMW’s: grote terugroepactie treft 5500 auto’s in Nederland

BMW i4 M50 (2022) - Op de rollenbank

Audi kwam 13 jaar na BMW met sterke 12-cilinder, maar 750iL heeft krachtig wapen tegen overmacht W12

De Volvo EX60 P12 is nog sneller dan de BMW iX3 en Mercedes-Benz GLC, maar wint niet op elk vlak
