Binnenkort bij GM: draadloos opladen

GMC Sierra
Nee, we hebben het niet over het opladen van je elektrische auto zonder de stekker in het stopcontact te steken, maar over het draadloos bijvullen van je telefoon. General Motors heeft de intentie dit vanaf volgend jaar aan te gaan bieden.

Opels moederbedrijf zegt daarmee Toyota en Chrysler een stap voor zijn, maar we zagen al eerder dat de Japanse gigant er toch echt net even sneller mee kwam. GM werkt samen met Powermat Technologies, een bedrijf dat het thuis draadloos laden van een telefoon nu al mogelijk maakt op een soort muismat. In 2012 werden er 5 miljoen van dit soort matten verkocht, maar dat aantal moet in 2015 zijn geklommen naar 100 miljoen stuks.

Inbouwen in auto's van GM zou daarbij een mooie duw in de rug zijn, maar de woordvoerder van het concern vertelt er niet bij om welke auto's het precies zal gaan. Of we volgend jaar ook in Europa onze telefoon kunnen opladen door hem simpelweg ergens op te leggen is nog even onduidelijk, maar dat de techniek er op termijn aan zit te komen lijkt wel zeker. Ook het draadloos laden van EV's zit in de pijplijn.

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.