Bijna 60 procent Nederlanders die eerste auto koopt dingt niet af
Feitjes en cijfers over de eerste auto
Stond jij bij de aanschaf van je eerste autootje stevig genoeg in je schoenen om te onderhandelen over de prijs? Uit onderzoek van Autoscout24 blijkt dat opvallend weinig Nederlanders bij de aanschaf van hun eerste auto iets aan de prijs proberen te doen.
Uit onderzoek van autoverkoopsite AutoScout24 blijkt dat 9 op de 10 Nederlanders voor zijn of haar eerste auto een gebruikt exemplaar koopt. Dat is niet opmerkelijk. Wél opmerkelijk is dat slechts 43 procent van hen bij de aanschaf van zijn of haar eerste auto met de verkopende partij onderhandelt over de prijs. Dat betekent dus dat 57 procent voor zijn eerste auto gewoon de volle vraagprijs op tafel legt.
Meer interessante cijfers over Nederlanders en hun eerste auto? Zeker. 80 procent van de Nederlanders die zijn of haar eerste auto koopt, kijkt toch voornamelijk naar de vraagrijs. 37 procent van de ondervraagden geeft de kilometerstand als een van de belangrijkste zaken op, eenzelfde deel van de respondenten zegt de leeftijd belangrijk te vinden. Ook merk (35 procent) en model (32 procent) worden vaak genoemd. De kleur van de auto blijkt er minder toe te doen (17 procent). Daarnaast blijkt dat 44 procent van de ondervraagden jaren later nog een speciale band met zijn eerste auto voelt. 72 procent van de kopers heeft zijn of haar eigen auto zelf betaald. 11 procent kreeg zijn eerste auto, 14 procent heeft 'm gedeeltelijk zelf betaald en 3 procent van de Nederlanders die een eerste auto uitzoekt, gaat voor een leaseconstructie.