'Audi spant rechtszaak aan tegen Nio wegens modelnamen'
ES6 en ES8
Chinese automerken die van een Westers merk een rechtszaak aan hun broek krijgen, dat hebben we vaker gezien. Deze keer gaat het echter niet om het kopiëren van een ontwerp, maar om de modelnamen die het Chinese Nio gebruikt.
Je kunt je vast nog wel een aantal Chinese auto's herinneren die als twee druppels water leken op Europese creaties. Zo waren er bijvoorbeeld de Range Rover Evoque-lookalike van Landwind, de sterk op een Porsche Macan lijkende Zotye SR8, maar ook een heuse Aston Martin Cygnet-imitatie van Dojo. Het Chinese Nio, dat ook hier in Europa zijn vleugels uitslaat, pakt het wat dat betreft netter aan. Met de ES6 en ES8 heeft het qua ontwerp zijn eigen koers gevaren. Toch krijgt Nio nu een door Audi aangespannen rechtszaak aan zijn broek.
Audi vindt volgens Handelsblatt dat Nio inbreuk maakt op de merkrechten die het in handen heeft voor de namen S6 en S8, de sportieve (sub)topversies van respectievelijk de A6 en A8. Bij de rechtbank in München heeft Audi daarom nu een rechtszaak aangespannen om Nio ervan te weerhouden dat het zijn twee elektrische SUV's die namen geeft. Het is maar de vraag of het zin heeft, daar de namen natuurlijk niet één op één hetzelfde zijn. Dat was bijvoorbeeld wel het geval bij de BMW XM en Citroën XM, waarover BMW en Citroën het - voordat BMW die naam gebruikte - mondeling eens werden. Wel zou je ES6 en ES8 uit kunnen spreken als S6 en S8, mogelijk zit daar vooral het probleem voor Audi.
PRIVATE LEASE Audi
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Audi A6 Avant S edition | Adaptive air suspension | Adaptive cruise control | Airconditioning 4-zones
- 2025
- 10 km

Audi A3 Sportback Pro Line | Aluminium optiek in het interieur | Audi virtual cockpit | Cruise control
- 2025
- 10 km

Audi A5 Avant S5 50 year edition | 360 graden Topview camera's | 4-voudig verstelbare lendensteunen | 4-voudig verstelbare lendensteunen
- 2025
- 15 km
Lees ook

Audi Concept C in productie: elektrische opvolger van TT én R8

Met deze late Audi 80 Avant rijd je er sjieker bij dan met een vroege A4 Avant - Liefhebber Gezocht

Nieuwe Audi A2 e-tron uitgebreid aan de tand gevoeld

Dongfeng Box verfrommelt tijdens botsproef, ook T-Cross en DS N°8 stellen teleur


