30 jaar AutoWeek: dit was nummer 34

Van botsproeven tot heerlijke Kadett'jes

AutoWeek 1990 nummer 34
AutoWeek 1990 nummer 34AutoWeek 1990 nummer 34AutoWeek 1990 nummer 34AutoWeek 1990 nummer 34AutoWeek 1990 nummer 34AutoWeek 1990 nummer 34AutoWeek 1990 nummer 34AutoWeek 1990 nummer 34

AutoWeek bestaat 30 jaar en daarom blikken we elke week terug op de editie van deze week in 1990. Vanaf vandaag ligt AutoWeek 34 in de winkel met een triotest van de SsangYong Tivoli, Suzuki Vitara en Skoda Kamiq én ontmoeten we de nieuwe Golf GTI, maar wat stond er precies dertig jaar geleden in AutoWeek 34?

Nieuws

Van de vorige en de huidige Volkswagen Golf bestond en bestaat er geen cabrio, maar in 1990 beheerste een nieuwe Golf Cabrio het nieuws in de 34ste AutoWeek die ooit werd gemaakt. Op basis van vrijwel camouflageloze spionagefoto's lieten wij die nieuwe dakloze Golf alvast tekenen. De gelijkenissen zijn, op de wat aparte, opgehoogde achterklep na, zeer treffend gebleken. Opmerkelijk genoeg was de dichte Golf 3 destijds ook nog geheim, want die volgde pas in het najaar van 1991, de cabriolet deed er nog eens twee jaar over voordat hij zijn Nederlandse opwachting maakte.
Verder had Mazda nieuws in de vorm van de gefacelifte 323 Estate en introduceerde Audi een nieuw topmodel: de V8 Lang!

Tests

Inpakken maar: de Renault 21 en Mitsubishi Galant zijn beiden middenklassers met een flinke kofferbak. Welke biedt echter de meeste ruimte? De 21 wint het uiteindelijk op bagageruimte, maar de Japanner blijkt daarentegen soepeler.
Hoewel de Volkswagen Golf GTI op een flinke achterban kan rekenen, heeft ook de Opel Kadett GSi een flinke liefhebbersgroep achter zich staan. Voor een vergelijkende test ontmoet een Kadett GSi 16V zijn rallybroertje: een GSi 16V Groep A. "De krachtpatser en de snelle rakker". Menig liefhebber zou waarschijnlijk maar wat graag bij die testdag aanwezig zijn geweest. Over de Golf gesproken: in het occasiongedeelte wordt de markt van gebruikte Golfjes belicht. Van mankementen tot richtprijzen!

Reportages

Veiligheidssystemen, kreukelzones, airbags: elke auto zit er nu vol mee, maar dertig jaar geleden waren die veiligheidskaarten heel anders geschud. Het Duitse ADAC liet een Tipo, Escort, Kadett, Vectra, Renault 19, Corolla en Golf crashen om te zien hoe veilig ze nou eigenlijk waren. Met de kennis van nu leveren de foto's bijna kippenvel op: als harmonica's vouwden de auto's in elkaar. De Tipo bleek het minst veilig te zijn, de Vectra scoorde het beste.
Daarnaast wordt de filedruk bij Noord-Hollandse tunnels belicht en krijgen we te zien welke auto's er allemaal worden ingezet op Schiphol: van de ambulancebus en drinkwaterwagens tot de rijdende trap.

Advertentie

Op de nieuwsredactie van AutoWeek weet deze auto bij menig redacteur het hart sneller te laten kloppen: de Daihatsu Applause! Wat Daihatsu precies bedoelde met zeventien kleppen terwijl onder de kap een viercilinder zestienklepper lag? De gigantische achterklep: nummer zeventien dus!

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.