Volvo V70 R (2003) #2

autoreview

Volvo V70 R (2003)

Signalement

UitvoeringV70 R
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf330.560 km
KM-stand laatst370.232 km
Lezerswaardering: 69%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Volvo V70R

  • 370.232 km

Vanaf januari 2014 ben ik in het bezit van een Volvo V70R uit 2003. De auto had net de 330.000km overschreden toen we de auto kochten. We hadden hiervoor een Jaguar X-Type 2.0D en een Volvo V70 2.4 benzine. Deze auto's waren voor ons wat te saai en overbodig, dus hebben we beide auto's verkocht en vervolgens een soort mix van beiden gekocht: De Volvo V70R.

Het comfort en de laadruimte van de Volvo V70 en de luxe van de Jaguar X-Type (veel luxer zelfs).

De motor:
De auto heeft een B5254T4 motor. Een 2.5 liter turbo motor met 5 cilinders. Deze motor levert 300pk aan de krukas en heeft een koppel van maar liefst 400Nm.

Ik ben erg te spreken over de motor. De motor kan nog redelijk meekomen in het verkeer als je schakelt bij de 2000 toeren. Van een moderne diesel win je het absoluut niet op deze rotatiefrequentie, maar het is goed te doen! Pas vanaf de 2300 toeren per minuut komt de turbo tot leven en word je vooruit geblazen en hij blijft echt zijn koppel geven tot zeker de 6500 toeren per minuut. Na deze 6500 toeren voel je dat het allemaal wat inzakt, totdat je weer overschakelt. Ik vind dat de auto het lekkerste rijdt en schakelt als je pas schakelt bij de 3000 toeren.
Voor een Volvo stationwagen die 11 jaar oud is en bijna 360.000km op de teller heeft, kan je toch een hele reeks met jonge audi's en bmw's het nakijken geven.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.