Volkswagen Touran 1.9 TDI 90pk Optive (2006)

autoreview

Volkswagen Touran 1.9 TDI 90pk Optive (2006)

Signalement

UitvoeringTouran 1.9 TDI 90pk Optive
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2006
KM-stand laatst185.600 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 170.000 km

De Touran...

Eerst de positieve punten:
ongelovelijk praktische auto, de kinderwagen past er zo in zonder in te klappen.
De ruimte is ideaal dus, ook vind je de dingen waar je ze verwacht.

Het geluid van de audio is ook goed, goede akoestiek.

Ook de klimaatregeling climatronic is erg fijn!!


Dat waren de positieve punten, nu de negatieve:

-Materiaal is niet VW achtig, alles is wat meer plastik dan dat je gewend bent van VW.
-De hoge zit, de een houdt ervan.. ik dus totaal niet, je zit op de bok.
-Het geluidsniveau, nog nooit een rumoerigere auto gehad of gehoord, alles suist boven de 80km/h. De motor is niet een van de stilste, dat wist ik al van de Passat, maar in de Passat was het niet storend, hier hoor je duidelijk het nagelen van de diesel.
-Het vermogen, tja het is 90pk, dus wat verwacht je... de fabrieksopgave is 14 sec naar de 100, dit is 18 seconden. De top moet volgens de boekjes op 171km/h liggen, GPS snelheid haal ik met moeite de 160km/h. Ook is het niet te doen om harder dan 110km/h te rijden aan het eind van de invoegstrook.
-De zit.. noemde hem al, maar de stoelen zijn ook van een belabberde kwaliteit, je zit erop in plaats van erin. Al na 40.000 km liep ik bij de therapeut met rugklachten. Na het laten monteren van een lendensteun is het verbeterd.
-De achterklep sluit erg slecht, zo slecht dat door het dichtduwen 2 deuken in de klep zitten. Ook is de binnenbekleding van de achterklep hierdoor kapot gegaan, resultaat.. gerammel.
-Weggedrag, busjesachtig, veel onderstuur, ligt dus niet aan de banden.

PROBLEMEN

  • 170.000 km

Problemen..

-versnellingsbak revisie bij 130.000 km onder garantie uitgevoerd door VW.
-55.000km 120.0000km trillen bij stationair, onder garantie is tot 3 maal toe het vliegwiel vervangen
-160.000km : trillen is nog niet voorbij, nu is het iets anders.. de cilinderkop zou vervangen moeten worden. Leasemaatschappij laat het niet meer repareren.

De genoemde problemen zijn misschien toeval bij dit exemplaar, ook de motorisering is niet de schuld van de Touran an sich, dus dat is niet gelijk de reden om de auto te laten staan. In een luxere uitvoering met een andere motor wellicht een stuk aangenamer.

UPDATE: 05-12-2008
Vorige week was ik met de Touran onderweg van Tiel naar Delfzijl. Toen ik op een moment stil moest staan merkte ik dat de koppeling wel erg licht ging. Trapte het pedaal naar de bodem en het enige wat ik kon doen was de auto in vrij gooien en afremmen. De rest van de dag op toeren geschakeld, merkte dat het met de voet omhoog halen van het pedaal resulteerde in de mogelijkheid om weer 2 keer te kunnen koppelen. Het bleek dat de koppelingscilinder meenemer / teruggever kapot waren. Keurig gerepareerd door De Waal in Tiel.

Als vervangend vervoer kreeg ik een Touran TDI mee.. ook een 90pk. Ik was zeer verbaasd dat deze auto gewoon deed wat ik vroeg. Ik kon met 120km/h invoegen op de snelweg i.p.v. met max. 100km/h met mijn eigen auto. Ik heb al erg vaak aangegeven dat ik het idee heb dat mijn Touran gewoon een maandagmorgenmodel is. Dit wordt weer eens bevestigd!

Een klein puntje van kritiek op de leenauto.. geen climatronic is wennen en ook een lederen stuurwiel is toch wel fijn als je dat gewend bent (de leenauto had dit niet).

Door de leenauto moet ik mijn review dus wat herzien! Een 90pk zal echt geen sprinter zijn, maar je kan erg goed met het verkeer meekomen!

UPDATE 30-12-2008
Het airbaglampje brandt
De dealer wijt dit aan de vorige berijder, deze heeft zelf een andere stoel ingebouwd. Toen ik de auto overnam heeft hij de originele stoel teruggeplaatst. Hierbij heeft hij niet de airbagaansluiting hersteld. Deze storing komt nu pas naar voren. Geen storing die aan de auto te wijten is dus.

Afscheid van de Touran

  • 185.600 km

Op donderdag 8 jan. 2009 was het zover.. de Touran mocht worden ingeleverd en mijn nieuwe Volvo V50 opgehaald. Aan de ene kant blij, heb best wat troubles met de Touran gehad. Aan de andere kant, de auto heeft me nooit laten staan. Verder ziet alles er na 185.000 km nog best goed uit. Lak is in originele staat en nog in mooie staat, verder is het interieur ook nog erg mooi. Dit is natuurlijk ook afhankelijk van hoe je ermee omgaat.

Jammer van de vele ongemakken van de auto. Misschien specifiek voor dit exemplaar.

5,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.