Volkswagen Touran 1.6 TDI 105pk BMT Edition (2015)

autoreview

Volkswagen Touran 1.6 TDI 105pk BMT Edition (2015)

Signalement

UitvoeringTouran 1.6 TDI 105pk BMT Edition
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2015
KM-stand bij aanschaf18 km
KM-stand laatst147.390 km
Lezerswaardering: 72%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De grote dag

  • 18 km

Na een jaarcontract met een pool/voorloopauto (Skoda Octavia Combi 1.6 TDI) te hebben gereden mocht ik met een vast contract op zak een nieuwe auto uitzoeken.
Ik heb eerder met veel plezier een aantal jaar in een Opel Zafira gereden en dat beviel heel goed. De ruimte, de hoge zit, flexible indeling en 7 persoons. Omdat mijn werkgever alleen VAG-auto's koopt was de keus eigenlijk heel eenvoudig: de Touran moest het worden. Echter toen ik een beetje aan het klikken was op de configurator van de VW-website kwam ik met een aantal 'standaard' opties (navigatiepakket, 3e zitrij, regensensor, lichtmetalen velgen, metallic lak) al gauw ver boven de €40000. Dat gecombineerd met 25% bijtelling zorgde voor een dikke streep door de Touran.
Dus viel de keus op nummer 2 van mijn shortlist, de nieuwe Passat 1.6TDI Variant. Nummer 3 (en laatst) was de 'huidige/oude' Skoda Superb Combi.
Een collega had een Passat uitgezocht van de 'Startklaar'-website van vw.nl. Daar vind je af en toe auto's met een actieprijs en het aardige is dat de actieprijs ook meteen de fiscale waarde is. Dus niet alleen korting op de aanschafprijs=korting op de leaseprijs=korting op de eigen bijdrage, maar ook korting op de bijtelling!
En wat schetst mijn verbazing, al klikkend op de Startklaar-website bleek dat de lokale VW-dealer een Touran 1.6TDI in Edition uitvoering aanbood met €5600 actiekorting!
Direct contact opgenomen en hij was nog beschikbaar dus direct een optie genomen. De volgende dag bij de dealer op bezoek gegaan en de auto van dichtbij bekeken.
De auto zat vol met opties:
7-Persoonsuitvoering
RNS315 Navigatie met premium telefoonvoorbereiding
Automatische airco met twee zones
Lich&zichtpakket (regensensor en diverse licht-opties)
Getinte achterruiten (65%)
Mooie (16") lm-velgen
Pepper Grey metllic
Tubular bekleding
Chromen dakrailing

Een proefrit was natuurlijk niet mogelijk met deze auto maar er werd een proefrit geregeld met een huurauto, ook een 1.6TDI maar dan in de kalere Trendline uitvoering. Het eerste wat me opviel tijdens de rit was de rust en stilte, wat verder opviel was dat de 105pk/250Nm ruim voldoende zijn voor een auto van dit formaat. Het enige dat tegenviel was de geluidsinstallatie; de geluidskwaliteit was echt een afknapper. Een proefrit de volgende dag in Edition-uitvoering (dus ook met de RNS315 en 8 speakers) die een lokale autohandelaar toevallig te koop had staan overtuigde me. Het geluid haalt het niet bij wat ik gewend was van de Skoda Octavia (met dezelfde radio RNS315), maar was goed genoeg.
Ik was verkocht en daarmee de auto.

Ik wilde nog wel graag stoelverwarming (dat miste ik echt in de Skoda Octavia na 2 jaar in een Passat te hebben gereden die dat wel had) en een trekhaak. De stoelverwarming kon achteraf ingebouwd worden en uiteindelijk kon de auto op 25 februari worden opgehaald.

NB: De cijfers voor 'Betrouwbaarheid' en 'Gebruikskosten' zijn uiteraard nog niet te geven, vandaar 'Voldoende'.

De eerste doet het meeste pijn...

  • 470 km

Nog geen 500 kilometer verder en de eerste kras is een feit. Een fietser die denkt dat de wereld om hem draait keek wel uit, zag mij en besloot toch door te fietsen. Twee krassen (Zie foto 4. Gelukkig niet diep dus waarschijnlijk uit te poetsen) en de nummerplaathouder stuk.

De eerste tkm

  • 1.056 km

De eerste duizend kilometers zitten erop. Ik ben nog steeds onder de indruk van de rust in het interieur tijdens het rijden. Ik heb met mijn smartphone een dB-meter-app gebruikt om het geluidsniveau te meten. Geen wetenschappelijk onderbouwde meting, maar geeft wel een indruk: gemeten met 120km/u op een zoab-snelweg bij droog weer met de telefoon op oor-hoogte in het midden tussen de voorstoelen
Skoda Ocatvia Combi: 79 a 80dB;
Touran 73 a 74dB!
De eerste indruk is zonder meer goed te noemen. De kracht en souplesse van de motor is ruim voldoende te noemen. Zelfs bij 120km/u in de 6e versnelling is er voldoende 'over' om niet terug te hoeven schakelen.
De stoelen zitten perfect, alleen was het prettig geweest als het stuur iets verder naar achteren gezet kon worden; ik heb de stoel met mijn 1m93 in de achterste en laagste stand, en dan zou het stuur iets dichterbij ogen. Is wel mee te leven.

De stoelverwarming die achteraf is ingebouwd doet zijn werk prima, binnen 30 seconden is die voldoende warm.

Een aantal andere zaken die me opvallen:
De rollo voor de kofferbak is niet zo fijn als die in de Skoda; bij de Skoda zitten er geleiders waar de rollo doorheen glijdt en bij het uittrekken zit deze ook meteen vast. Een tik erbovenop en hij schiet weer los; dat is bij de Touran iets omslachtiger.

De multiconfigureerbare stoelindeling van de tweede en derde zitrij is ook zeer prettig te noemen. Beter dan wat ik gewend was van de Opel Zafira B, waarbij de tweede zitrij één grote bank is die eerst naar voren geschoven moet worden om de achterste stoelen op- of in te kunnen klappen. Bij de Touran hoeft dit niet. Ook zijn de drie losse stoelen van de tweede zitrij helemaal uit te nemen, en het is mogelijk om, als de middelste er uit is, de twee buitenste iets naar binnen te verplaatsen, zo voelen zoon en dochter zich net een directeur ;-)

Verder ontdekte ik toevallig nog een handige optie: de rechterbuitenspiegel draait automatisch iets naar onderen bij het inleggen van de achteruitversnelling. Je kan precies instellen hoe ver naar onderen en naar binnen deze moet draaien maar hoe dat precies moet, daarvoor moet ik toch even het handboek in.

De geluidskwaliteit van de 8 speakers is redelijk. Ik denk dat ik nog een paar duizend kilometer afwacht om ze te kunnen beoordelen als ze goed zijn ingespeeld (ik wist niet dat dat bestond maar ik merk nu echt dat er verandering/verbetering is t.o.v. toen ik de auto vorige week ophaalde). Wellicht bouw ik dan nog wat betere speakers in.

Verder moet ik nog op zoek naar een armsteun voor de linkerarm. Deze ligt nu tijdens het rijden bovenop het portier, tegen het raam, maar dit ligt door het materiaal en de vorm niet echt prettig. De armsteun halverwege het portier is voor mij net te laag.

Einde leasecontract...

  • 147.390 km

Na bijna drie jaar heerlijk in deze fijne auto gereden te hebben moet me toch iets van het hart. Ik heb eerder aangegeven dat de eerste kras het meeste pijn doet. Welnu ik kan u mededelen dat de _laatste_ krassen meer pijn doen....
De betreffende laatste krassen (en twee ontzette voor-assen, beide koplampen kapot, twee voorportieren die bijna niet meer openen, twee ontplofte airbags en de vloermat van de voorpassagier onder de koffie) zijn veroorzaakt door een combinatie van een arrestatieteam dat midden in de spits met veel bravoure het verkeer meent te moeten ontregelen, spitsrijders die dat niet gewend zijn en in paniek de andere rijstrook induiken waardoor het achteropkomend verkeer lekker aan het harmonica-en gaat, nat/koud wegdek, het ontbreken van winterbanden en een chauffeur die net ff te laat merkt dat alles stil staat...

Na 147390 heerlijke kilometers, precies 12610 kilometer voor einde contract, is een einde gekomen aan het actieve leven van mijn Tourannetje. Total Loss.

Alles uit mijn vorige verslagen is nog steeds juist, de Touran is een zeer fijne reisauto, ruim, stil, comfortabel en voor een auto van dit formaat gemiddeld zuinig (ca 1:15 bij snel weg bij het stoplicht, verder overal netjes de maximumsnelheid aanhoudend)

Verder kan ik zeggen dat het geluid best wel goed te doen is. Geen hifi maar gewoon voldoende. Ik heb dus achteraf geen andere speakers ingebouwd.

Het enige waar ik mij toch aan stoorde was het knopje op het stuur dat de spraakbediening activeert. Bij het indrukken van deze knop (wat soms per ongeluk gebeurt met de muis van de linkerhand bij het sturen) is een zeer irritante pieptoon te horen (piep als in 'spreek na de piep') Deze pieptoon is veel te hard en mijns inziens volledig overbodig en zinloos. Het is helaas niet mogelijk deze knop uit te schakelen, ( er zit ook nog zo'n knop in de dakconsole) anders dan de volledige functie uit te schakelen.

De score voor betrouwbaarheid is aangepast naar 5 sterren. Er zijn slechts een paar mankementjes geweest:
- de achteraf ingebouwde stoelverwarming tot twee maal toe vervangen binnen het eerste jaar (maar dat is VW niet aan te rekenen). Na de tweede reparatie feilloos.
- In een van de koplampen viel het zwarte kapje (booskijkertje of hoe noem je dat) dat binnenin de koplamp zit, onderuit. Geen garantie dus vervangen (€610) was de enige optie volgens de dealer, echter even hannesen met een boortje, een stuk ijzerdraad en wat kit was ook afdoende.

Ondanks de lovende woorden wordt de volgende geen Touran meer, VW prijst zichzelf behoorlijk uit de markt met de absurde prijzen van tegenwoordig...
Elaboratie hierover vindt u in de review van mijn volgende leasert.

Dank voor uw aandacht.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.